امروزدوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

کانال تلگرام

آکادمی هنرهای زیبای وین

آکادمی هنرهای زیبای وینAcademy of Fine Arts Vienna

آکادمی هنرهای زیبای وین

آکادمی هنرهای زیبای وین با قدمت بیش از 300 سال یکی از بزرگترین مراکز آکادمیک هنری در اروپا میباشد.این آکادمی در سال 1692 میلادی تاسیس گردید در حال حاضر بیش از هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند که 40% از آنها دانشجوهای خارجی میباشند.در آکادمی هنرهای زیبایی وین از نقاشی و مجسمه سازی گرفته تا عکاسی و فیلم، اجرای هنرهای مفهومی و همچنین معماری، نقاشی پرده های نمایشی و مرمت آنها تدریس میگردد. در آکادمی هنرهای زیبای وین میتوان گفت تمامی گرایشهای رشته های هنری تدریس میگردد و امکان انتخاب هر گرایشی را برای دانشجویان این دانشگاه بوجود آورده است.

رابط های بین المللی آکادمی هنرهای زیبای وین آتیه آفرینان

قدرت این آکادمی مربوط است به مدرسین مشهور بین المللی آن و دانشجویان بین المللی که از بیش از ۵۰ کشور جهان می باشند. این آکادمی ارتباط خود را با مراکز مهم فرهنگی حفظ می کند و در تحقیقات و تدریس های مرتبط حتی در امریکا و آسیا نیز دست دارد. مجموعه ی هنری آن با شهرت جهانی، گالری عکس های آن و مجموعه ی نقاشی ها و طراحی های آن نیز یکی از نمونه های جهانی بودن آن است.

مکتب واقع‌گرایی خیالی وین (به آلمانی: Wiener Schule des Phantastischen Realismus) یک جنبش هنری بود که در سال ۱۹۴۶ در وین شکل گرفت. این جنبش را پروفسور آلبرت پاریس ون گئترسله در آکادمی هنرهای زیبای وین بنیان گذاشت. زیر نظر او، دانشجویان مکتب وین تکنیک‌های استادان قدیم را به کار می‌بردند و در کارشان از نمادگرایی‌های دینی و اِزوتریک استفاده می‌کردند.

آکادمی هنرهای زیبای وین را به دانشکده های زیر تقسیم می شوند:

• موسسه هنرهای زیبا، که در سیزده گروه مختلف میباشد: چکیده نقاشی، هنر و رسانه های دیجیتال، هنر و عکاسی، هنر و تحقیقات، هنر مفهومی، متنی نقاشی، فضایی تصویری گسترده، نقاشی فیگوراتیو. هنر گرافیک و تکنیک های چاپ دستی. شی مجسمه سازی، هنر نمایشی - مجسمه سازی، فیلم و ویدئو، نصب و راه اندازی، بهره برداری از مجسمه متنی [1]

• موسسه هنر تئوری و مطالعات فرهنگی (نظریه هنر، فلسفه، تاریخ)؛

• موسسه حفاظت و مرمت.

• موسسه علوم طبیعی و فن آوری در هنر.

• موسسه آموزش مدارک تحصیلی مدارس متوسطه (هنر و صنعت، طراحی، هنرهای نساجی)؛

• موسسه هنر و معماری.

 

(میانگین 0 امتیاز از 0 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0