بورسیه تحصیلی در آلمان

تقریباً دو سوم افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری در کشور آلمان تحصیل می کنند ، بورسیه تحصیلی آلمان را دریافت می کنند . افرادی که دارای رزومه ای بسیار بالا هستند می توانند از بورسیه تحصیل رایگان در آلمان استفاده نمایند . بورسیه های مقطع کارشناسی بسیار محدود است و معمولاً در دسترس نیست اما دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتر آسان تر می باشد . در ادامه به معرفی انواع بورسیه تحصیلی در آلمان می پردازیم .

 

بورسیه تحصیلی دولتی در کشور آلمان

بورسیه های تحصیلی دولتی در کشور آلمان عبارتند از :

 • بورسیه DAAD

این بورسیه به دانشجویان بین المللی کمک هزینه های تحصیلی ارائه می کند .

 • بورسیه اراسموس

این بورسیه کمک هزینه های تحصیلی و کمک هزینه ی زندگی برای دانشجویانی که در اروپا تحصیل می کنند را فراهم می کند .

بورسیه تحصیل پزشکی نیز در برخی از دانشگاه های کشور آلمان ارائه می شود . برای بررسی بیشتر باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید .

 

بورسیه تحصیلی غیر دولتی در کشور آلمان

بورسیه های تحصیلی غیر دولتی در کشور آلمان به شرح زیر می باشند .

 • بنیاد توپفر آلفرد
 • بورسیه بین المللی دوره فوق دکترا فلوشیپ انیشتین آلمان
 • بورسیه تحصیلی هاینریش بل برای دانشجویان بین المللی آلمان
 • فرصت های مطالعاتی هومبولت در آلمان
 • بورسیه کنراد آدناور از بنیاد بورسیه در آلمان
 • بورسیه کورت هانسن برای شاخه های علوم در آلمان
 • فرصت های مطالعاتی بین المللی ماری کوری (IIF) برای کشورهای در حال توسعه در آلمان
 • بورسیه تحصیلی Mawista در آلمان
 • بورسیه تحصیلی  Stipendium در آلمان
 • بورسیه انجمن هلمهولتز در آلمان

 

بورسیه تحصیلی در آلمان - بورسیه های تحصیلی دانشگاه های خاص برای تحصیل در کشور آلمان

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های خاص برای تحصیل در کشور آلمان به شرح زیر می باشند .

 • بورس های تحصیلی دانشگاه خاص برای تحصیل در آلمان در آلمان
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی بین المللی برمن در آلمان
 • بورسیه DRD برای دانشجویان جنوب صحرای آفریقا در آلمان
 • دانشگاه فرانکفورت در رشته امور مالی و دکتری مدیریت در آلمان
 • بورسیه برنامه FRIAS Cofundبرای  محققان بین المللی در آلمان
 • بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در آلمان
 • بورسیه بین المللی تحصیلی HHL برای کارشناسی ارشد در آلمان
 • فرصت های مطالعاتی تحقیقاتی بین المللی دانشگاه هومبولت در آلمان
 • بورسیه بین المللی در مقطع دکترا در دانشکده تحصیلات تکمیلی شرق و جنوب شرقی اروپا در آلمان
 • فرصت های مطالعاتی بین المللی دکتری در دانشکده تحقیقات ماکس پلانک در رشته های دینامیک سازه در آلمان
 • بورسیه KAAD برای کشورهای در حال توسعه در آلمان
 • بورسیه های تحصیلی کوفی عنان MBA برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در آلمان
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه اولم برای دانشجویان بین المللی در آلمان
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه هامبورگ بر اساس شایستگی در آلمان
 • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه آخن RWTH در آلمان

 

در کشور آلمان تحصیل به زبان آلمانی ارائه می شود . اما در برخی دانشگاه های کشور آلمان تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است . دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان حتماً باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح b1 باشند .

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آلمان بسیار کم است به طوری که می توان گفت تحصیل در آلمان رایگان است . دولت کشور آلمان این امکان را فراهم کرده است که دانشجویان خارجی بتوانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند . در کشور آلمان رشته های که به زبان آلمانی هستند به صورت رایگان تحصیل می شوند و رشته هایی که به زبان انگلیسی هستند با هزینه ی بسیار کم تحصیل می شوند .

 

کشور آلمان 16 ایالت دارد و این ایالت ها خود تصمیم می گیرند که از دانشجویان شهریه بگیرند یا نه که اگر بخواهند شهریه دریافت کنند مبلغ شهریه آن ها  از 100 تا 300 یورو در هر ترم بیشتر نمی شود . کشور آلمان علاوه بر تحصیل رایگان در دانشگاه ها ، امکان تحصیل در دانشگاه های خصوصی و کالج ها را نیز برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است که در این صورت دانشجو باید در هر ترم مبلغی بین 15000 تا 20000 یورو به عنوان شهریه پرداخت کند .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان

دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان 4 سال می شود . دانشجویان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشته باشند . همچنین داوطلب باید در آزمون سراسری در رشته مرتبط با رشته ی خود قبول شده باشد . پس از این که داوطلب پذیرش دانشگاه کشور آلمان را دریافت کند باید در کشور آلمان به مدت یک سال در دوره کالج  شرکت نماید و پس از آن اجازه ورود به دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان را دریافت نماید . لازم به ذکر است که دوره ی کالج به زبان آلمانی است و شما برای شرکت در این دوره باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشید .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان

داوطلب برای تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در کشور آلمان که مدت آن 2 سال است ، باید مدرک لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشد و همچنین از رزومه ی تحصیلی شاخص و قوی برخوردار باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان پذیر است . داوطلب برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان باید حداقل مدرک آیلتس 6.5 و یا تافل 90 داشته باشد . درصورت تحصیل به زبان آلمانی داوطلب باید مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشد .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان

طول دوره ی دکتری در کشور آلمان بین 3 تا 4 سال است . معمولا تحصیل دکتری در کشور آلمان به زبان آلمانی است . اگر تحصیل در رشته ای به زبان انگلیسی باشد دانشجو باید دارای حداقل مدرک آیلتس 7 باشد . در صورت تحصیل به زبان آلمانی دانشجو باید دارای مدرک B2 زبان آلمانی باشد .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

جهت تحصیل رایگان در رشته پزشکی در کشور آلمان داوطلب باید دارای حداقل معدل 17 در دیپلم و پیش دانشگاهی خود باشد . همچنین داوطلب باید در کنکور سراسری در رشته ای مرتبط با پزشکی قبول شده باشد . به علاوه داوطلب باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 باشد .

 

تابعیت کشور آلمان

افراد زیادی تمایل دارند که به کشور آلمان مهاجرت کنند و تابعیت کشور آلمان را دریافت کنند . برای دریافت تابعیت کشور آلمان راه های زیادی وجود دارد که در ادامه معرفی می شوند .

 

تابعیت کشور آلمان دریافت تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

اگر پدر و مادری تبعه ی کشور آلمان باشند کودک آن ها نیز تابعیت کشور آلمان را دریافت می کند .  اگر پدر و مادر نوزادی خارجی باشند اما به مدت 8 سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند و نوزاد آن ها نیز در کشور آلمان به دنیا آمده باشد آن نوزاد تابعیت کشور آلمان را دریافت می نماید و زمانی که به سن 18 سالگی برسد خود می تواند انتخاب کند که تابعیت کشور آلمان را حفظ کند و یا تابعیت کشور دیگری را دریافت کند .

 

اگر زن و شوهری که یکی از آن ها خارجی باشد و یکی از آن ها آلمانی باشد به صورت قانونی با یکدیگر ازدواج کنند نوزاد آن ها نیز تابعیت کشور آلمان را دریافت می کند .

 

تابعیت کشور آلمان دریافت تابعیت آلمان از طریق ازدواج

اگر زنی بایک فرد آلمانی ازدواج کند می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را دریافت کند .  

 

تابعیت کشور آلمان دریافت تابعیت آلمان از طریق فرزند خواندگی

اگر کودکی توسط یک شهروند آلمانی به فرزند خواندگی گرفته شود تابعیت کشور آلمان را دریافت می کند .

 

افراد می توانند پس از 8 سال اقامت در کشور آلمان برای دریافت تابعیت کشور آلمان اقدام نمایند .

برای دریافت تابعیت کشور آلمان افراد باید دارای شرایط زیر باشند.

 • تضمین تمکن مالی برای زندگی در آلمان بدون نیاز به کار در این کشور
 • مدرک زبان آلمانی B1
 • شرکت کردن در مراسم سوگند پایبندی به قانون اساسی کشور آلمان
 • لغو تابعیت قبلی متقاضی
 • عدم سوء سابقه کیفری متقاضی

 

اگر فردی تابعیت کشور آلمان را دریافت کند معمولاً راحت می تواند برای همسر و فرزندان خود تابعیت این کشور را دریافت نماید . برای دریافت تابعیت همسر اگر همسر فرد غیر آلمانی باشد باید به مدت 3 سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد .

 

 

تحصیل دارو سازی در آلمان

تحصیل دارو سازی در آلمان

رشته دارو سازی یکی از رشته های پزشکی و یکی از رکن های مهم در بهداشت است . افرادی که تمایل دارند برای تحصیل در این رشته به کشور های خارجی مهاجرت کنند تحصیل دارو سازی در آلمان برای آن ها گزینه مناسبی است . کشور آلمان دارای بهترین دانشگاه ها ، اساتید و کتابخانه ها در جهان می باشد .

طول دوره تحصیل داروسازی در آلمان 5 سال می باشد . داوطلبان برای این که بتوانند وارد دانشگاه های دارو سازی کشور آلمان شوند حتماً باید به مدت یک سال در دوره کالج شرکت کنند و پس از اتمام دوره کالج در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند . آزمون ورودی شامل درس شیمی ، زبان ، زیست و ریاضی می شود . دانشجویان باید چند ماه قبل از شروع دوره تحصیل داروسازی در آلمان که در ماه سپتامبر می باشد درخواست خود را برای دانشگاه ارسال نمایند .

برای ثبت شرکت در آلمان می توانید مقاله " ثبت شرکت در آلمان " را مطالعه نمایید .

رشته داروسازی در کشور آلمان به زبان آلمانی تدریس می شود بنابراین داوطلبان تحصیل داروسازی در آلمان حتماً باید مدر B1 زبان آلمانی را قبل از ورود به دانشگاه دریافت کرده باشند . چون علاوه بر تحصیل برای زندگی در کشور آلمان فرد باید به زبان آلمانی مسلط باشد . برای پذیرش در دانشگاه های داروسازی کشور آلمان مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی در رشته تجربی یا رشته ریاضی الزامی است . همچنین معدل دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجویان علاقه مند به تحصیل داروسازی در آلمان باید حداق 17 باشد .

تحصیل داروسازی در آلمان رایگان است و دانشجویان فقط باید هزینه زندگی خود را تأمین نمایند . هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان برای هر فرد تقریباً 700 تا 800 یورو می شود که بستگی به نوع زندگی هر فرد متفاوت است . همچنین دانشگاه های داروسازی آلمان برای دانشجویان خارجی خوابگاه هایی با هزینه کم تعبیه کرده اند که دانشجویان با استفاده از خوابگاه ها می توانند هزینه های خود را کاهش دهند .

یکی از نکاتی که برای تحصیل داروسازی در آلمان مهم است شرایط سنی افراد می باشد یعنی افرادی که سن آن ها بیش از 26 سال باشد نمی تواند در دانشگاه های داروسازی آلمان پذیرش بگیرند .

از مزیت های تحصیل داروسازی در آلمان این است که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند به مدت 6 ماه در جستجوی کار مورد نظر خود در این کشور باشند و در صورتی که بتوانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند و بعد از 3 تا 5 سال اشتغال پس از تحصیل در کشور آلمان می توانند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایند .

دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه ماربورگ و دانشگاه فرایبورگ سه دانشگاه دندانپزشکی مشهور در کشور آلمان هستند .

 

با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله " تحصیل داروسازی در آلمان " اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

صفحه1 از6

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151