امروزدوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

کانال تلگرام

نظام بیمارستانی آلمان

نظام بیمارستانی آلمان

 

نظام بیمارستانی <b><a href='http://www.austria-study.com/study-in-germany/' target='_blink'>آلمان</a></b>

سه نوع بیمارستان اصلی در این کشور وجود دارد

۱ – بیمارستان‌های عمومی که در کنترل دولت هستند (۵۱ درصد کل بیمارستان ها).۲ – بیمارستان‌های غیرانتفاعی محلی که تحت کنترل دولت‌های محلی هستند (۳۵ %).۳ – بیمارستان‌های خصوصی که سرمایه آن عموماً توسط پزشکان تأمین می‌شود (۱۴%).

کارکنان بیمارستان‌های نوع اول و دوم بطور تمام وقت در اختیار بیمارستان‌ هستند و هزینه‌های مراقبت بیماران نیز توسط صندوق‌های بیمه تأمین می‌شود .

پزشکان نیز در دو نوع بیمارستان‌ ذکر شده حقوق‌بگیر هستند که البته در این مقوله رؤسای بخش‌ها از این قاعده مستثنی هستند و می‌توانند از بیماران خصوصی خود حق‌الزحمه دریافت کنند و در حقیقت تنها گروه پزشکان هستند که قادرند در هر دو بخش خصوصی و دولتی فعالیت کنند.

کشور آلمان دارای ۱۹۹۶ بیمارستان دولتی و خصوصی می باشد که دارای ۵۰۰,۶۷۱ تخت بیمار می باشد، مجموعا ۱,۳ میلیون نفر اعم از کادر پزشکی ، خدماتی و اداری در این خصوص اشتغال دارند، در سال ۲۰۱۵ و طبق امار منتشره ، ۷۹ درصد ظرفیت این بیمارستنها پاسخگوی نیاز بیماران داخلی و بیماران خارجی از کشورهای امریکای شمالی ، اسکاندیناوی ، خاورمیانه و اروپایی بوده است.

بودجه بهداشت و درمان کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳۷۵ میلیارد یورو بوده است و پیش بینی میشود که در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد یورو گردد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان

بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور

با مجوز رسمی از وزارت علوم

شماره تماس 02122226777

(میانگین 0 امتیاز از 0 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0