اطلاعات عمومی اسلواکی

اطلاعات عمومی اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی واقع است . جمعیت کشور اسلواکی 4/5 میلیون نفر می باشد . پایتخت کشور اسلواکی شهر براتیسلاوا است . واحد پول کشور اسلواکی کرونا اسلواک می باشد .

واحد پول کشور اسلواکی یورو و زبان رسمی این کشور ، زبان اسلواکیایی می باشد .

کشور چک و کشور اتریش همسایه های غربی اسلواکی هستند . کشور اسلواکی از سمت شمال با کشور لهستان همسایه می باشد . همسایه شرقی کشور اسلواکی ، کشور اوکراین است . کشور اسلواکی از سمت جنوب با کشور مجارستان هم مرز می باشد .

 

 

 

اطلاعات عمومی اسلواکی جغرافیای کشور اسلواکی

مساحت کشور اسلواکی 49035 کیلومتر مربع می باشد . بیشترین سطح کشور اسلواکی با کوهستان هایی پوشیده شده است . کوهستان های کشور اسلواکی جزعی از رشته کوه کارپات و رشته کوه بسکید هستند .

قله گرلاخ بلند ترین نقطه در کشور اسلواکی است .

رود هرون ، رود دانوب ، رود تیسا ، رود واه و رود هورناد از رود های مهم کشور اسلواکی هستند .

میانگین دمای هوا در کشور اسلواکی بین 9 تا 10 درجه سانتی گراد می باشد . در گرم ترین ماه های سال در کشور اسلواکی ، میانگین دما 20 درجه سانتی گراد و در سرد ترین ماه های کشور اسلواکی میانگین دما -3 می باشد .

 

اطلاعات عمومی اسلواکی - آشپزی در اسلواکی

در آشپزی سنتی در کشور اسلواکی معمولا از مواد غذایی از قبیل گوشت طیور و گوشت خوک استفاده می شود . از مواد غذایی هم مانند سیب زمینی ، فرآورده های لبنی و کلم نیز معمولا در تهیه غذا ها در کشور اسلواکی استفاده می شوند .

آشپزی اسلواکی به آشپزی مجارستان و آشپزی چک  و آشپزی اتریش ، شباهت دارد .

غذای ملی کشور اسلواکی برینجووه هالوشکی است . مواد لازم برای تهیه این غذا ، نان سیب زمینی ، خوک ، پنیر گوسفند و کالباس می باشند .

 

لازم به ذکر است که ، سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه مشاوره در زمینه اطلاعات عمومی اسلواکی به شما می باشد .

حقوق و مزایای کار در اسلواکی

حقوق و مزایای کار در اسلواکی

معمولاً افرادی که قصد مهاجرت به کشور اسلواکی را دارند ،  تمایل دارند که بدانند حقوق و مزایای کار در اسلواکی چقدر است . در این مقاله به بررسی حقوق و مزایای کار در اسلواکی می پردازیم .

 

برای اقامت اسلواکی روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت اسلواکی ارائه شده است .

 

 

حداقل و میانگین حقوق در اسلواکی

حداقل دستمزد در کشور اسلواکی در سال  2017 ، 435  یورو بوده است .

میانگین حقوق در کشور اسلواکی 40/782 یورو در هر ماه می باشد . 

 

تعطیلات رسمی در اسلواکی

در کشور اسلواکی 15 روز تعطیلات رسمی وجود دارد . کارمندان در طول این 15 روز تعطیل هستند . اگر تعطیلات عمومی در روز شنبه یا یکشنبه باشند کارمند می تواند اضافه کاری دریافت نماید .

برخی تعطیلات رسمی در کشور اسلواکی به شرح زیر می باشند .

 • 1 ژانویه که اولین روز تشکیل جمهوری اسلواکی است .
 • 6 ژانویه
 • روز جمعه قبل از عید پاک
 • روز دوشنبه پس از عید پاک
 • اول ماه مه که روز کارگر است .
 • 8 مه که روز پیروزی در برابر فاشیسم است .
 • 5 جولای
 • اول سپتامبر
 • 1 نوامبر
 • 29 اوت
 • 17 نوامبر
 • 24 دسامبر
 • 25 دسامبر
 • 26 دسامبر

طبق قوانین کشور اسلواکی کارمندان می توانند 20 روز در سال تعطیلات با حقوق داشته باشند . اگر کارمندانی دارای سن بیش از 33 سال باشد می تواند یک هفته بیشتر از تعطیلات با حقوق در سال استفاده نماید .

 

تحصیل در اسلواکی یکی از روش های مهاجرت به اسلواکی می باشد .

 

ساعات کاری در کشور اسلواکی

ساعات کاری معمولی در کشور اسلواکی بین 37 تا 40 ساعت در هفته و بیش از 5 روز در هفته است .

 

مرخصی زایمان برای خانم ها در اسلواکی

خانم ها می توانند 34 هفته از مرخصی زایمان استفاده نمایند و در این مدت دولت 65 درصد از حقوق فرد را پرداخت می کند . در مواردی خاص فرد می تواند تا 43 هفته از مرخصی زایمان استفاده نماید .

 

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در اسلواکی را مطالعه نمایید .

 

 

آشنایی با شهر های اسلواکی

آشنایی با شهر های اسلواکی

شما می توانید برای آشنایی با شهر های اسلواکی ، مقاله حاضر را مطالعه نمایید .

 

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در اسلواکی در این سایت موجود می باشد .

 

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر براتیسلاوا

شهر براتیسلاوا که در در جنوب غربی کشور اسلواکی قرار دارد پایتخت کشور اسلواکی می باشد . شهر براتیسلاوا دارای 460 هزار نفر جمعیت می باشد . این شهر دارای آب و هوای نسبتاً خشک است . شهر براتیسلاوا دارای جشنواره های تابستانی ، اسکی و پاتیناژ در زمستان ، بازار های کریسمس ، کروزهای رودخانه در تمام طول سال می باشد که باعث افزایش گردشگران این شهر شده است . قلعه براتیسلاوا یکی از مکان های گردشگری این شهر می باشد . شهر براتیسلاوا دارای مردمی مهربان و خونگرم می باشد .

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر پوپراد

شهر پوپراد که دارای مراکز تفریحی و تاریخی است ، در شمال کشور اسلواکی واقع می باشد . وجود مسیر های مخصوص دوچرخه سواری ، منطقه آبی ، برج رنسانس و ... باعث افزایش تعداد گردشگران این شهر شده است .

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر ژیلینا

شهر ژیلینا دارای رشته کوه های مالافاترا ، کلیسا های مختلف و .. می باشد . این شهر در نزدیک مرز جمهوری چک و لهستان واقع می باشد . موزه هنر ژیلینا ، سد ژیلینا  و تپه استرانیک نیز از مناطق گردشگری این شهر می باشند .

 

برای مهاجرت به اسلواکی روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر کوشیتسه

در شهر کوشیتسه شما می توانید ترکیبی از فرهنگ قدیم  جدید را مشاهده نمایید . گالری اسلواک شرقی ، کلیسای جامع سنت الیزابت ، کلیسای سنت مایکل از مکان های گردشگری شهر کوشیتسه می باشند .

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر  پیه شتانی

شهر پیه شتانی دارای چشمه های آب گرمی می باشد . علاوه بر  چشمه های آب گرم ، موزه ها ، فواره ها ، مجسمه ها ، گالری ها و پارک هایی در این شهر وجود دارند که گردشگران می توانند از آن ها بازدید و استفاده نمایند .

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر لوچا

شهر لوچا پر از معماری سبک رنسانس می باشد . کلیسای کاتولیک روم سنت جیمز و تالار شهر قدیمی از مکان های گردشگری این شهر می باشند .

 

در مقاله اقامت اسلواکی ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

 

آشنایی با شهر های اسلواکی شهر ترنچین

شهر ترنچین در نزدیکی مرز جمهوری چک قرار دارد . فروشگاه های صنایع دستی ، قلعه ترنچین و میدان سنتی این شهر از مکان های گردشگری شهر ترنچین هستند . در هر سال یک فستیوال موسیقی در شهر ترنچین برگزار می شود که مشهورترین فستیوال موسیقی در کشور اسلواکی است .

بهداشت و درمان در اسلواکی

بهداشت و درمان در اسلواکی

در این بخش به بررسی بهداشت و درمان در اسلواکی می پردازیم . کشور اسلواکی از جمله کشور هایی است که خدمات و شرایط مناسبی برای زندگی و تحصیل دارد . هر ساله افراد زیادی به روش های مختلف از جمله کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و .... به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند .

 

 

 

بهداشت و درمان در اسلواکی بیمه درمانی در اسلواکی

در کشور اسلواکی داشتن بیمه درمانی برای همه افراد اجباری است . افرادی هم که از کشور های دیگر اقامت دائم یا اقامت موقت کشور اسلواکی را دریافت می کنند باید بیمه درمانی اسلواکی را تهیه نمایند . حتی افرادی که برای گردش و بازدید به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند باید بیمه مسافرتی داشته باشند و اگر بیمه مسافرتی نداشته باشند برای آن ها ویزای توریستی صادر نمی شود .

 

دانشجویان خارجی که در کشور اسلواکی مشغول تحصیل هستند باید بیمه دانشجویی اسلواکی را تهیه نمایند . برای دریافت بیمه دانشجویی ، دانشجویان باید هر سال مبلغ 100 یورو برای  بیمه درمانی خود پرداخت نمایند . دانشجویانی که دارای بیمه درمانی اسلواکی هستند می توانند از تمام خدمات درمانی کشور اسلواکی تقریباً به صورت رایگان استفاده نمایند .

 

خانواده ( همسر و فرزندان ) کارمندان یا کارگرانی که در کشور اسلواکی بیمه درمانی دارند می توانند از بیمه خانواده استفاده نمایند و بدون پرداخت هیچ مبلغی از بیمه درمانی اسلواکی  استفاده نمایند . افرادی که دارای بیمه درمانی اسلواکی هستند می توانند از خدمات عمومی بیمارستان های اسلواکی از قبیل معاینه ، نسخه و ... استفاده نمایند . همچنین افرادی که دارای بیمه درمانی اسلواکی هستند می توانند از خدماتی که پزشکانی که با بیمه مورد نظر قرداد دارند استفاده نمایند .

 

افرادی که بیمه درمانی اسلواکی دارند در صورتی که در بیمارستان بستری شوند هزینه بیمارستان آن ها رایگان می شود همچنین تعدادی از دارو ها را هم به صورت رایگان دریافت خواهند کرد .

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

صفحه1 از6

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151