اطلاعات عمومی اسلواکی

اطلاعات عمومی اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی واقع است . جمعیت کشور اسلواکی 4/5 میلیون نفر می باشد . پایتخت کشور اسلواکی شهر براتیسلاوا است . واحد پول کشور اسلواکی کرونا اسلواک می باشد .

واحد پول کشور اسلواکی یورو و زبان رسمی این کشور ، زبان اسلواکیایی می باشد .

کشور چک و کشور اتریش همسایه های غربی اسلواکی هستند . کشور اسلواکی از سمت شمال با کشور لهستان همسایه می باشد . همسایه شرقی کشور اسلواکی ، کشور اوکراین است . کشور اسلواکی از سمت جنوب با کشور مجارستان هم مرز می باشد .

 

 

 

اطلاعات عمومی اسلواکی جغرافیای کشور اسلواکی

مساحت کشور اسلواکی 49035 کیلومتر مربع می باشد . بیشترین سطح کشور اسلواکی با کوهستان هایی پوشیده شده است . کوهستان های کشور اسلواکی جزعی از رشته کوه کارپات و رشته کوه بسکید هستند .

قله گرلاخ بلند ترین نقطه در کشور اسلواکی است .

رود هرون ، رود دانوب ، رود تیسا ، رود واه و رود هورناد از رود های مهم کشور اسلواکی هستند .

میانگین دمای هوا در کشور اسلواکی بین 9 تا 10 درجه سانتی گراد می باشد . در گرم ترین ماه های سال در کشور اسلواکی ، میانگین دما 20 درجه سانتی گراد و در سرد ترین ماه های کشور اسلواکی میانگین دما -3 می باشد .

 

اطلاعات عمومی اسلواکی - آشپزی در اسلواکی

در آشپزی سنتی در کشور اسلواکی معمولا از مواد غذایی از قبیل گوشت طیور و گوشت خوک استفاده می شود . از مواد غذایی هم مانند سیب زمینی ، فرآورده های لبنی و کلم نیز معمولا در تهیه غذا ها در کشور اسلواکی استفاده می شوند .

آشپزی اسلواکی به آشپزی مجارستان و آشپزی چک  و آشپزی اتریش ، شباهت دارد .

غذای ملی کشور اسلواکی برینجووه هالوشکی است . مواد لازم برای تهیه این غذا ، نان سیب زمینی ، خوک ، پنیر گوسفند و کالباس می باشند .

 

لازم به ذکر است که ، سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه مشاوره در زمینه اطلاعات عمومی اسلواکی به شما می باشد .

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151