اقامت موقت اتریش

اقامت موقت اتریش

برای دریافت اقامت موقت اتریش روش های متنوعی مانند تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ... وجود دارد . بنابراین در این مقاله به معرفی روش های دریافت اقامت موقت اتریش می پردازیم .

 

 

اقامت موقت اتریش اقامت در اتریش از طریق تحصیل

افرادی که قصد دارند در کشور اتریش مشغول تحصیل شوند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود در اتریش از شرایط دانشگاه مورد نظر اطلاع یابند و مدارک مورد نیاز به همراه درخواست پذیرش تحصیلی را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایند . در صورت پذیرش از دانشگاه مورد نظر می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش و اقاامت در اتریش اقدام نمایند . هزینه تحصیل در اتریش با توجه به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است اما به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اتریش تقریباً در هر ترم 350 یورو می شود و هزینه تحصیل در مقطع دکتری  در هر سال بین 1300 تا 1600 یورو می شود .

 

اقامت موقت اتریش اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کشور اتریش روش های گوناگونی از قبیل خرید ملک ، ثبت شرکت و کارآفرینی وجود دارد . در صورتی که فردی توانایی مالی کافی و دانش لازم را داشته باشد می تواند با سرمایه گذاری در اتریش اقات موقت این کشور را دریافت نماید .

 

اقامت موقت اتریش اقامت در اتریش از طریق کار

روش دیگر برای اقامت در اتریش ، مشغول شدن به کار در کشور اتریش می باشد . برای دریافت ویزای کاری کشور اتریش شما باید از یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد شغلی دریافت نمایید که این بسیار  سخت  تقریباً غیر ممکن می باشد . اما می توانید ویزای جستجوی کار در اتریش بگیرید و به مدت 6 ماه در کشور اتریش به دنبال کار مورد نظر خود بگردید . در صورتی که بتوانید شغل مورد خود را در اتریش پیدا کنید و مشغول به کار شوید می توانید ویزای خود را به مدت 1 سال تمدید نمایید و پس از گذشت اعتبار آن 1 سال دیگر نیز ویزای خود را تمدید نمایید .

اقامت اتریش

اقامت اتریش

برای دریافت اقامت اتریش روش های گوناگونی وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند با استفاده از یکی از روش ها به اتریش مهاجرت کند . در ادامه با به معرفی روش های دریافت اقامت اتریش می پردازیم .

 

اقامت اتریشاقامت اتریش از طریق تولد فرزند

اگر پدر و مادر نوزادی خارجی باشند و اقامت اتریش را داشته باشند در صورتی که نوزاد در اتریش متولد شود پدر و مادر نوزاد می توانند جهت دریافت اقامت اتریش برای نوزاد اقدام نمایند .

 

اقامت اتریشاقامت اتریش از طریق ازدواج

فردی که با یک شهروند اتریشی ازدواج کند می تواند اقامت اتریش را دریافت کند . زوجین باید پس از ازدواج مدارک خود و مدارک ازدواج را به سفارت اتریش ارائه دهند . برای ازدواج در اتریش افراد باید دارای حداقل سن 18 سال باشند و ازدواج هم باید به صورت قانونی انجام شود .

 

اقامت اتریشاقامت اتریش از طریق پناهندگی

اقامت اتریش از طریق پناهندگی نسبت به سایر روش ها سخت تر و خطرناک تر است . در این روش شخص باید خود را برای زندگی در شرایط بسیار سخت آماده نماید . افرادی که در کشور اتریش پناهنده می شوند اجازه ندارند در این کشور مشغول کار شوند . پس از گذشت 6 سال اقامت اتریش از طریق پناهندگی فرد می تواند برای دریافت تابعیت اتریش اقدام نماید .

 

اقامت اتریشاقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

افراد خارجی می توانند انواع مختلفی از شرکت ها را در کشور اتریش ثبت نمایند . سرمایه مورد نیاز ، مالیات ، مسئولیت ها و محدودیت ها برای هر شرکت با توجه به نوع شرکت ها متفاوت می باشد . برای ثبت شرکت در اتریش فرد باید تأییدیه و موافقت دولت کشور اتریش و اجازه فعالیت تجاری در اتریش را کسب نماید .  پس از فعالیت تجاری در کشور اتریش فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم خود و خانواده خود در اتریش اقدام نماید .

 

اقامت اتریشاقامت اتریش از طریق کار

یکی از راه های کسب اقامت اتریش ، اقامت اتریش از طریق کار است . افرادی که از طریق کار به کشور اتریش مهاجرت می کنند کارت قزمز – سفید – قرمز اتریش را دریافت می کنند . افراد برای مهاجرت کاری به اتریش باید از کارفرما پیشنهاد کار داشته باشند اما افرادی که دارای توانایی های فوق العاده و تخصص های ویژه باشند ، می توانند بدون دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما به مدت 6 ماه در کشور اتریش اقامت داشته باشند . افرادی که شرایط لازم برای کار در اتریش از قبیل تخصص ، سن و تحصیلات لازم را داشته باشند و بتوانند از 100 امتیاز ، 70 امتیاز را دریافت کنند ، می توانند برای دریافت ویزای کاریابی اتریش اقدام نمایند .

 

اقامت اتریشاقامت اتریش از طریق تحصیل

افرادی که می خواهند در کشور اتریش تحصیل نمایند می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند . برای ورود به دانشگاه های کشور اتریش افراد باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت نمایند . فردی که دیپلم داشته باشد نمی تواند به صورت مستقیم در دانشگاه های کشور اتریش ثبت نام نماید . فرد باید ابتدا در کنکور شرکت کند با قبولی در کنکور فرد می تواند اقدامات لازم را برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود در اتریش انجام دهد . برای تحصیل در اتریش دانشجو باید دارای تمکن مالی 10 هزار یورو باشد و ماهانه مبلغ 50 یورو بابت بیمه خود پرداخت نماید . هزینه زندگی دانشجویی در کشور اتریش در هر ماه تقریباً بین 600 تا 900 یورو می شود .

 

اقامت دائم اتریش

اقامت دائم اتریش

همانطور که در مقاله های قبلی هم ذکر گردید برای دریافت اقامت دائم اتریش روش های متنوعی وجود دارد و در این مقاله ما قصد داریم به بررسی روش های دریافت اقامت دائم اتریش بپردازیم .

 

 

اقامت دائم اتریش اقامت دائم اتریش از طریق تمکن مالی

افرادی که دارای توانایی مالی کافی باشند و می توانند با اثبات تمکن مالی خود اقامت اتریش را دریافت نمایند . برای اثبات تمکن مالی فرد باید ثابت نماید که در هر ماه حداقل 1800 یورو درآمد ثابت برای مخارج خود ، 900 یورو برای مخارج همسر خود و 300 یورور برای مخارج هر کدام از فرزندان خود دارد . درآمد ثابت فرد باید از طریق حقوق بازنشستگی ، یا اجاره نامه ملک و املاک ، یا سود سهام شرکت ها با صورت دارایی و یا سود سپرده بانکی تامین شود . فردی که به مدت 5 سال با استفاده از تمکن مالی در کشور اتریش اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم اتریش را دریافت نماید .

 

اقامت دائم اتریش اقامت دائم اتریش از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کشور اتریش حداقل 35000 یورو سرمایه اولیه لازم است که نصف این مبلغ باید هنگام درخواست به حساب شرکت واریز گردد و  مابقی می تواند تا 1 سال پس از ثبت شرکت پرداخت شود . در این روش مدیر عامل شرکت و سهامدار شرکت می توانند برای خود و خانواده خود اقامت موقت اتریش را دریافت نمایند و پس از گذشت چند سال ( معمولاً 5 سال ) در صورت سوددهی شرکت و پرداخت به موقع مالیات شرکت افراد می توانند اقامت دائم اتریش را برای خود و خانواده هایشان دریافت نمایند .

 

اقامت دائم اتریش اقامت دائم اتریش از طریق ازدواج

در صورتی که فردی خارجی با یک شخص اتریشی ازدواج نماید ، می تواند ابتدا اقامت موقت اتریش را دریافت نماید . پس از گذشت چند سال از زندگی او با همسرش می تواند تابعیت و  اقامت دائم اتریش را دریافت نماید .

پناهندگی در اتریش

پناهندگی در اتریش

یکی از روش های مهاجرت به کشور اتریش ، پناهندگی در اتریش است . این کار بسیار خطر ناک است و همچنین بسیار دشوار می باشد . پیشنهاد می کنم که افراد از این روش استفاده نکنند زیرا خطر های فراوانی برای افراد دارد . در طول بررسی درخواست پناهندگی فرد باید در اردوگاه هایی که کشور اتریش تعیین می کند زندگی کند . این اردوگاه ها از لحاظ بهداشتی بسیار کثیف هستند و امکانات درمانی در آن ها وجود ندارد و ممکن است فرد به بیماری های خطرناکی مبتلا شود . با این حال در ادامه به مراحل پناهندگی در اتریش می پردازیم .

 

برای مهاجرت به اتریش روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

 

 

جهت پناهندگی در اتریش ابتدا سوابق پناهنده در زمینه دوبلین به وسیله اداره پلیس بررسی می شود . دوبلین یعنی این که ثابت شود فردی که درخواست پناهندگی در اتریش را داده است قبلاً شهروند هیچ یک از کشور های اروپایی نبوده نباشد و برای آن کشور ها درخواست پناهندگی نداده باشد . اگر ثابت شود که فرد شهروند کشور های اروپایی باشد یا قبلاً برای پناهندگی کشور های اروپایی اقدام کرده است دولت اتریش فرد را دیپورت کرده و به کشور قبلی باز می گرداند .

 

در صورتی که فرد مرحله ی دوبلین را موفقیت پشت سر بگذارد در یکی از مرکز های پذیرش اتریش درخواست فرد برسی شده و مشخص می شود که فرد در کدام ارودگاه در اتریش اسکان یابد . مطابق با قوانین موجود در کشور اتریش فرد باید بلافاصله پس از ورود به کشور اتریش خود را به یکی از مراکز پلیس این کشور برساند و اعلام کند که می خواهد پناهنده شود در غیر  این صورت پلیس می تواند او را به عنوان مهاجر غیرقانونی دستگیر و زندانی کند .

 

در مقاله اقامت اتریش ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

 

در مرحله بعد که دوبلین3 است متقاضی باید بگوید که به چه دلیل کشور خود را ترک کرده است . فرد باید به سؤالات پاسخ درست و کوتاه بدهد . اگر فرد در مورد سن خود دروغ بگوید یا جواب سوال ها را به اشتباه بدهد در مراحل بعدی برایش مشکل پیش می آید . سن دقیق فرد توسط پزشک اتریش مشخص می شود .

 

اگر نتیجه ی دوبلین 3 منفی باشد ظرف مدت 6 ماه دولت اتریش فرد را از کشور اتریش خارج می نماید . البته پس از جواب منفی دوبلین 3 متقاضی می تواند تا یک هفته به نتیجه اعتراض کند .

 

در مرحله نهایی با پناهنده مصاحبه می شود و پناهنده باید به صورت کامل علت ترک کشور خود را بیان کند . پاسخ های او نباید با پاسخ هایی که در مراحل قبلی داده است مغایرت داشته باشد .  پس از اینکه در خواست فرد تأیید شود  فرد را به یکی از اردوگاه های کشور اتریش انتقال می دهند و تا پایان مراحل انجام پناهندگی فرد باید در آن اردوگاه اقامت داشته باشد .

 

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در اتریش در این سایت موجود می باشد .

 

صفحه1 از4

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151