پناهندگی در اسلواکی

برای مهاجرت به کشور اسلواکی راه های متفاوتی از قبیل مهاجرت از طریق ازدواج ، مهاجرت از طریق تولد فرزند ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت از طریق کار ، مهاجرت از طریق تحصیل و مهاجرت از طریق پناهندگی وجود دارد .

 

 مهاجرت از طریق پناهندگی نسبت به روش های دیگر دشوار تر و خطرناک تر می باشد و بهتر است برای مهاجرت به اسلواکی روش های دیگر را انتخاب کنید . با این حال در ادامه به بررسی پناهندگی در اسلواکی پرداخته می شود .

 

برای پناهندگی در اسلواکی ابتدا باید افراد به وسیله ی دولت کشور اسلواکی بازرسی شوند . همچنین باید هدف اصلی افراد از پناهندگی به اسلواکی مشخص شود . در مرحله بعد متقاضی باید پرونده ای که در آن به صورت کامل علت و دلایل پناهندگی او در آن ذکر شده باشد برای پناهندگی خود ایجاد کند و آن را به پلیس کشور اسلواکی تحویل بدهد .

 

بعد از تأیید پرونده ی متقاضی ، او به کمپ های پناهندگی موجود در اسلواکی انتقال داده می شود . در این زمان روال طبیعی پرونده در دادگاه کشور اسلواکی انجام می شود . پناهجو باید در تمام مراحل آمادگی پاسخگویی به تمام سؤالات را دشته باشد . همچنین پناهجو نباید در گذشته در یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا حضور داشته باشد و همچنین نباید درخواست پناهندگی کشور های عضو اتحادیه اروپا را داده باشد .

 

اگر پناهجو جواب سؤالی را به افسران پلیس اسلواکی دروغ جواب دهد و یا اطلاعاتی را پنهان کند در مراحل بعدی کار برای او مشکل پیش می آید . بنابراین پناهجو باید به تمام سؤالات با دقت پاسخ صحیح بدهد .

 

اسکان پناهجویان در کمپ های پناهندگی ، ارائه ی کمک های مالی ، تامین خورد و خوراک و همچنین تأمین پوشاک پناهجویان از مزایایی است که در کشور اسلواکی برای پناهجویان در نظر گرفته شده است .

 

 البته این مزایا در صورتی ارائه می شوند که پناهجو در کمپ هایی که کشور اسلواکی مشخص کرده است اسکان نماید و در صورتی که پناهجو در مکان دیگری به انتخاب خودش اسکان نماید این مزایا به و ارائه نمی گردد و تأمین هزینه هایش تا مدتی که نتیجه پناهندگی اش مشخص شود به عهده خودش می باشد .

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

کشور اسلواکی یکی از کشور هایی است که افراد زیادی تلاش می کنند که بتوانند به این کشور مهاجرت کنند . یکی از راه های مهاجرت به این کشور ، مهاجرت به اسلواکی از طریق کار می باشد . در ادامه به معرفی مهاجرت به اسلواکی از طریق کار می پردازیم .

 

بر اساس قوانین کشور اسلواکی هنگامی که یک کارفرما بخوهد کارمندی را استخدام کند ابتدا باید شغل مورد نظر را در مدت  3 ماه به صورت آگهی در کشور اسلواکی انتشار دهد . اگر در طول این 3 ماه فرد مورد نظر که دارای شرایط لازم باشد برای این کار پیدا نشد کار فرما باید آگهی خود را به مدت 3 ماه در کشور های اتحادیه اروپا انتشار دهد ، در صورتی که در طول این سه ماه هم فرد واجد شرایط برای انجام کار پیدا نشد حال کارفرما می تواند با مراجعه به وزارت کار و اداره کاریابی در کشور اسلواکی نامه درخواست نیروی کار از اتباع خارجی ، خارج از اتحادیه اروپا را دریافت کند . 

 

برای تحصیل در کشور اسلواکی مقاله ی " تحصیل در اسلواکی " را مطالعه کنید .

 

اگر فردی بتواند با یک کارفرمای خارجی ارتباط برقرار کند و تایید درخواست استخدام خود را از کارفرما بگیرد می تواند برای دریافت ویزای کاری کشور اسلواکی و مهاجرت به اسلواکی از طریق کار اقدام نماید . البته برای دریافت تاییدیه کارفرما شما باید از شرایط لازم تحصیلی ، شرایط سنی مناسب و سابقه شغلی کافی برخوردار باشید .

 

اگر شما ی خواهید به کشور اسلواکی مهاجرت کنید اما موفق به پیدا کردن کار فرما نشده اید می توانید از روش سرمایه گذاری استفاده کنید . برا سرمایه گذاری در کشور اسلواکی شما می توانید در کشور اسلواکی ثبت شرکت نمایید و اقامت موقت این کشور را دریافت کنید . اگر شرکت شما چند سال پشت سرهم فعال باشد و مالیات آن را پرداخت کنید معمولاً پس از گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم کشور اسلواکی را دریافت کنید . 

 

پیشنهاد می کنم جهت تکمیل اطلاعات خود  مقاله "مهاجرت از طریق ویزای کار به اسلواکی "  را در سایت آتیه آفرینان ایرانیان مطالعه کنید .

تابعیت کشور اسلواکی

راه های متفاوتی برای مهاجرت به کشور های خارجی و دریافت تابعیت آن ها وجود دارد . یکی از این راه ها دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند است . دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند در کشور اسلواکی نیز امکان پذیر است به این صورت که :

 

اگر نوزادی متولد شد و پدر و مادر نوزاد شهروند کشور اسلواکی باشند نوزاد نیز تابعیت کشور اسلواکی را دریافت می کند .

 

اگر نوزادی در کشور اسلواکی به دنیا آمده باشد و پدر و مادر نوزاد نامعلوم باشند در آن صورت به نوزاد تابعیت کشور اسلواکی داده می شود .

 

اگر نوزادی در کشور اسلواکی به دنیا بیاید و پدر و مادر نوزاد خارجی باشند در صورتی که کودک نتواند تابعیت پدر یا مادر خود را دریافت نماید به او تابعیت کشور اسلواکی داده می شود . به عنوان مثال اگر زنی که تبعه ایران است با مردی که تبعه فنلاند است ازدواج کند طبق قوانین کشور ایران و قوانین کشور فنلاند نوزادی که از این پدر و مادر متولد می شود نمی تواند تابعیت هیچکدام از والدین خود را دریافت کند .

 

اگر نوزادی در کشور اسلواکی به دنیا بیاید و پدر و مادرش نامعلوم باشند و نوزاد  اقامت هیچ کشوری را نداشته باشد ، همچنین دارای هیچ شهروندی اثبات شده ای نباشد در آن صورت نوزاد تابعیت کشور اسلواکی را دریافت خواهد کرد .

 

اگر نوزادی از پدر و مادری متولد شود که یکی از آن ها خارجی باشند و یکی از آن ها شهروند کشور اسلواکی باشند آن نوزاد تابعیت کشور اسلواکی را دریافت می کند . حتی اگر بعد از مدت ها ثابت شود که آن افراد پدر و مادر واقعی آن نوزاد نبوده اند باز هم کودک تابعیت کشور اسلولکی را دارد .

 

اگر زن و شوهری که هر دو تبعه کشور اسلواکی باشند و یا یکی از آن ها خارجی باشد یک کودک خارجی را به فرزند خواندگی قبول کنند آن کودک نیز تابعیت کشور اسلواکی را دریافت می کند .

اقامت پس از تحصیل در اسلواکی

اقامت پس از تحصیل در اسلواکی

یکی از مسائلی که دانشجویان خارجی در کشور اسلواکی با آن رو به رو هستند ، اقامت پس از تحصیل در اسلواکی است . برای دریافت اقامت پس از تحصیل در اسلواکی روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها اخذ کار در کشور اسلواکی می باشد . بنابراین در این مقاله به بررسی اقامت پس از تحصیل در اسلواکی از طریق اخذ کار می پردازیم .

دانشجو در طول مدت تحصیل خود می تواند به شکل نیمه وقت مشغول به کار شود اما بعد از فارغ التحصیلی دیگر اجازه اقامت در کشور اسلواکی را ندارد و برای دریافت اقامت پس از تحصیل در اسلواکی باید قبل از پایان دوره ی تحصیل خود  ابتدا درخواست خود را برای دریافت اقامت کاری و دریافت ویزای کار به وزارت کار و امور اجتماعی و خانواده در کشور اسلواکی تحویل دهد .

فرد می تواند در طول مدت تحصیل خود به دنبال شغل مورد نظر خود بگردد و در صورتی که شغل مناسب خود  را پیدا کرد با کارفرما صحبت کند و در صورت تایید شدن قرارداد کاری خود و کارفرما تنظیم نماید . خیلی از افراد ممکن است برای پیدا کردن شغل در اسلواکی ابتدا ویزای تحصیلی اسلواکی را بگیرند و با اقامت تحصیلی که در کشور اسلواکی دارند وارد این کشور بشوند و به جستجوی کار موردنظر خود بپردازند بعد از این که کار مورد نظر خود را پیدا کردند ویزای تحصیلی خود را به ویزای اشتغال تبدیل کنند .

مقاله ی " اقامت در اسلواکی " جهت مطالعه ی بیشتر برای علاقمندان در این وب سایت موجود است .

لازم به ذکر است که دانشگاه فناوری براتیسلاوا و دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا از دانشگاه های معروف کشور اسلواکی هستند و بسیاری از کارفرما ها به دنبال فارغ التحصیلان این دانشگاه ها برای ارسال پیشنهاد کاری هستند . همچنین مدرسه کسب و کار که در دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا ساخته شده است با هدف آماده کردن دانشجویان برای ورود به بازار کار تأسیس شده است . بنابراین اگر می خواهید پس از پایان تحصیلات خود شغل مناسب با حقوق خوب در کشور اسلواکی پیدا کنید پیشنهاد می کنم برای دریافت پذیرش این دو دانشگاه تلاش نمایید .

همچنین لازم به ذکر است که کارفرمایی که از یک شخص خارجی برای کار دعوت می کند باید توانایی پرداخت حقوق 1 ماه کار آن فرد به علاوه ی  بیمه و مالیات او را داشته باشد . همچنین کسب و کار کارفرما باید در کشور اسلواکی به اندازه ای از سود و زیان رسیده باشد .

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ی " اقامت پس از تحصیل در اسلواکی " اطلاعات خود را در این زمینه کامل نمایید .

صفحه1 از3

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151