حساب بانکی در آلمان

برخی بانک‌های آلمان کاملاً آنلاین هستند؛ یعنی هیچ شعبه فیزیکی ندارند. بیشتر این بانک ها خدماتی که ارائه میدهند رایگان هست و یک سری مزایای خاص هم گاهی میدن. برای واریز کردن پول نقد به این حساب ها باید به یکی از بانک ها مراجعه کنید و اونجا درخواست SEPA بزنید که اون بانک کارمزدی دریافت میکنه.
ضمناً ثبت نام این بانک ها هم پس از پر کردن یک فرم آنلاین، معمولاً به اینصورت هست که شما چند برگه رو پرینت میکنن و همراه با مدرک شناسایی باید به دفاتر پستی که سرویس PostIdent انجام میدن. اونجا پاسپورت و امضای شمارو تطابق میدن و بعد اون برگه هارو پست میکنن به بانک و بعد از چند روز به مرور کارت و اطلاعات حساب و … به دستتون میرسه.
توضیح SEPA، تبادلات بانکی SEPA با استفاده از شماره IBAN یا همون شبا خودمون صورت میگیره
حساب بانکی اصلی که شما در آلمان نیاز دارید، Girokonto گفته میشه درواقع همون حساب جاری خودمون در ایران هست. در اروپا هم سود بانکها صفر هست! (بجز برخی موارد خاص و اونم خیلی اندک) یعنی به پول شما در حساب سودی تعلق نمیگیره.
جیروکارت (Girocard) بطور خلاصه همون EC-karte یا Geldkarte یا Maestro (نه Master) هست. یکسری از فروشگاه‌ها ممکنه Visa یا Master قبول نکنن و از شما این رو بخوان.
ضمناً کارت‌های اعتباری بیشتر دوحالت هستن، پیش‌پرداخت و پس‌پرداخت. پیش‌پرداخت یعنی اون کارت از پولی که در حساب بانکی تون هست برمیداره و پس‌پرداخت هم یعنی اعتبار، یعنی بعداً از طرف موسسه بانکی/مالی برای شما صورتحساب میاد و شما پرداخت میکنید.
تقریباً همه بانکها سرویسی دارن که بهش Overdraft گفته میشه. یعنی طی یک توافق با بانک، شما میتونین تا یه حدی اگر توی حسابتون پول نباشه، برداشت کنین. حالا هربانکی شرایط و سود و مدت زمان بازپرداخت خاص خودش رو داره. این رو در طول مطلب اشاره نکردم اما میتونین در صفحات هر بانک مطالعه کنید.
برخی فروشگاه ها کلاً یا کارت قبول نمیکنن، یا میگن خرید با کارت از حداقل ایکس یورو به بالا، یا اینکه یه کارمزدی برای خرید با کارت میگیرن.
تبادلات اروپا که SEPA نامیده میشه معمولاً بین چندساعت تا ۴۸ ساعت ممکنه طول بکشه. اگر اشتباه نکنم یکشنبه ها هم کلاً هیچ تبادل مالی انجام نمیشه.
سیستم خودپردازها هم اینجوری نیست که مثل ایران از هر دستگاهی بتونید بردارید. اول از همه که نوع کارت مهمه و دوم اینکه چون سیستم‌ها و شبکه‌های بانکی مختلفی وجود دارن ممکنه دستگاه کارمزد کم کنه.
شوفا
دقت کنین که هر فرمی که برای حساب بانکی در آلمان بصورت آنلاین پر کنین در ۹۰ درصد اوقات یک پیام به سیستم Schufa ارسال میشه که این ممکنه در اعتبار مالی شما در اون سیستم تاثیر منفی داشته باشه. معمولاً طبق قانون هر فرم آنلاینی به قبلاً از ارسال اطلاعات به شما میگه که این اطلاعات برای شوفا ارسال میشه. داستان شوفا طولانیه اما همینقدر که یک سیستم اعتبارسنجی مالی افراد هست و پیش‌فرض همه ۱۰۰درصد هستند و با داشتن حساب های مختلف، یا قراردادهای ماهانه مختلف، اقساط و …. تغییر میکنه. حتی اغلب صاحبخونه ها از شما گزارش شوفا میخوان که ببینن ریسک کار کردن با شما چی هست. کلاً اغلب شرکت‌هایی که سرویس های قراردادی به شما میدن، با شوفا در ارتباط هستن، پس خیلی دقت کنید.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777

⁠راه اندازى كسب و كار در آلمان

⁠راه اندازى كسب و كار در آلمان

كارآفرينانى كه خارج از اتحاديه اروپا شروع به كسب و كار در كشور آلمان مينمايند ،ميتوانند اقامت آلمان را دريافت نمايند.اقامت قانونى زمانى به كارآفرين اعطا ميگردد كه اولا طرح پيشنهادى براى كشور آلمان يا منطقه اى از آن منافع اقتصادى داشته باشد ثانيا منابع مالى كسب و كار تامين شده باشد.اگرچه ثبت شركت و اخذ اقامت چند ساله در كشور آلمان چندان سخت گيرانه نيست ولى بايستى توجه نمود در مرحله تمديد اقامت ،موفقيت آميز بودن طرح شما مورد بازبيني مجدد قرار ميگيرد.لذا لازم است قبل از اقدام ،تيمى تخصصى تمام جوانب امر را بررسي نموده و مشاوره ى صادقانه اى به شما ارائه شود.
در كشور آلمان در بررسي يك بيزينس پلان به موارد ذيل توجه ميگردد:
بررسى عملى بودن طرح
تجربه كارى
ميزان سرمايه گذارى
اشتغال زايى
نوآورى و توسعه
ما آمادگى داريم ايده هاى شما را با در نظر گرفتن شرايط فوق در قالب يك كسب و كار قوى مدون كرده و ضمن ارائه مشاوره واقع بينانه ،در اجراى طرح شما را يارى كنيم.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

حقوق بنیادین و زندگی عمومی در آلمان

حقوق بنیادین و زندگی عمومی در آلمان

قانون اساسی آلمان Grundgesetz نام دارد و دربردارنده مهم ترین مقررات حقوقی و سیاسی در جمهوری فدرال آلمان است. به عنوان مثال در قانون اساسی نوشته شده که آلمان کشوری دموکراتیک است. یعنی همه افراد حق دارند از طرق مختلف مثل انجمن های صنفی، برنامه های ابتکاری، اتحادیه ها و یا احزاب، در مسائل سیاسی مشارکت کنند. احزاب سیاسی مختلف آلمان، برنامه ها و اهداف متفاوتی دارند.
در قانون اساسی، حقوق و وظایف مردم آلمان نیز قید شده است.
از جمله مهم ترین وظائف، آموزش اجباری در مدرسه است: در آلمان رفتن کودکان و نوجوانان به مدرسه اجباری است. وظیفه مهم دیگر پرداخت مالیات است: هر کسی که درآمد دارد، باید مالیات بدهد. و بالاخره همه باید قانون را رعایت کنند.
مهم ترین حقوق مردم عبارت است از:
حق کرامت انسانی: کرامت همه انسان ها را باید محترم شمرد.
برابری حقوق: همه انسان ها دارای حقوق برابرند از جمله حقوق زنان و مردان یکسان است.
برابری در مقابل قانون: همه انسان ها در برابر قانون برابرند.
حق آزادی بیان: همه انسان ها حق دارند، اندیشه خود را به زبان آورند.
آزادی اجتماعات: همه انسان ها حق دارند در گروه هایی گرد یکدیگر جمع شوند.
آزادی رفت وآمد: همه انسان ها مجازند هر جا که می خواهند زندگی و سکونت کنند.
آزادی شغل: همه انسان ها مجازند آزادانه شغل خود را انتخاب کنند.
حقوق دیگر شامل حمایت از زندگی زناشوئی و خانواده، حق انتخابات و آزادی دین است.
بر اساس حق انتخابات همه مردم مجاز به شرکت در انتخاباتند و می توانند انتخاب شوند. انتخابات باید سّری، عمومی و آزاد باشد. در آلمان انتخابات زیر انجام می شود: انتخابات اروپا، انتخابات مجلس ملی آلمان (بوندستاگ)، انتخابات مجالس ایالتی و انتخابات محلی. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، که مقیم آلمان هستند، می توانند در انتخابات اروپا و انتخابات محلی شرکت کنند. معمولاً سن شرکت در انتخابات 18 سال است اما در بعضی از ایالت ها می توان از سن 16 سالگی در انتخابات محلی شرکت کرد. در انتخابات مجالس ایالتی و مجلس فدرال (بوندستاگ) فقط شهروندان آلمانی که به سن 18 سالگی رسیده باشند، حق شرکت در انتخابات را دارند. در بسیاری از نقاط، شورای انتگراسیون وجود دارد که معمولاً توسط مهاجران انتخاب می شود و در جهت منافع و علائق سیاسی مهاجران تلاش می کند. شورای انتگراسیون هنگام بروز مشکل یا وجود ابهام، کمک می کند و هدفش، بهبود همزیستی مهاجران و آلمانی ها است.

آزادی دینی به این معناست که هر کسی مجاز است دین خود را آزادانه انتخاب و به دین خود عمل کند. حدود یک سوم مردم آلمان رسماً پیرو هیچ دینی نیستند. اکثر آلمانی ها مسیحی اند یعنی یا کاتولیک- رومی اند یا پروتستان. بسیاری از اعیاد مسیحی مانند جشن کریسمس یا عید پاک، جزء تعطیلات رسمی است و اکثر مردم در این روزها تعطیل هستند. اما تعداد زیادی مسلمان و پیروان ادیان دیگر نیز در آلمان زندگی می کنند. در مدارس، درس تعلیمات دینی کاتولیک و پروتستان تدریس می شود. در بعضی از مدارس درس تعلیمات دینی مسیحی ارتدوکس، یهودی و اسلامی نیز تدریس می شود. والدین تصمیم می گیرند که آیا می خواهند فرزندشان در درس تعلیمات دینی شرکت کند و نوع تعلیمات دینی فرزندشان را تعیین می کنند.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

آلمان بدنبال جذب نیروی کار متخصص

آلمان بدنبال جذب نیروی کار متخصص

در حال حاضر آلمان بنا بر آمار با کمبود ۵۰ هزار متخصص در رشته‌های ریاضی، انفورماتیک و علوم طبیعی دست و پنجه نرم می‌کند. به گفته ‌کارشناسان پر کردن این خلاء در آینده تنها از طریق فارغ‌التحصیلان آلمانی جبران نخواهد شد و نیاز به متخصصانی از خارج کشور قطعی خواهد بود.
به گزارش روزنامه "زوددویچه" کارفرمایان آلمانی و هنرستان‌های فنی این کشور هم اینک در نظر دارند تا با به راه انداختن کارزاری تبلیغاتی برای جذب دانشجویان خارجی تبلیغ کنند. آنها در همین راستا از تمامی ایالت‌ها خواسته‌اند تا از این کارزار تبلیغاتی حمایت کنند. این کارزار به صورت هدفمند در ۱۴۰ مدرسه آلمانی‌زبان در خارج از این کشور اجرا خواهد شد.
یکی از پیشنهادات مطرح شده، اختصاص بورسیه به دانشجویان خارجی و نیز ایجاد صندوقی است که کمک‌های مالی بخش‌‌های دولتی و خصوصی به آن ریخته شود.
طبق این گزارش از دانشگاه‌ها نیز خواسته خواهد شد تا ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان خارجی را بهبود ببخشند.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

صفحه1 از2

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151