مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های متفاوتی وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می تواند با استفاده از یکی از آن به آلمان مهاجرت کند . آسان بودن یا سخت بودن هیچ کدام از روش های مهاجرت به کشور آلمان مشخص نیست زیرا شخص باید برای مهاجرت شرایط لازم را داشته باشد و اگر شرایط لازم را نداشته باشد ممکن است ایجاد شرایط مناسب کمی برایش سخت باشد . در این مقاله ما انواع روش های مهاجرت به آلمان را شرح می دهیم حال شما می توانید به هر کدام از روش ها که تمایل دارید و امکان ایجاد شرایط لازم را دارید به کشور آلمان مهاجرت نمایید .  روش های مهاجرت به آلمان به شرح زیر می باشد .

 

مهاجرت به آلمان مهاجرت به از طریق تحصیل به کشور آلمان

دریافت ویزای تحصیلی یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت جوانان به کشور آلمان است . مهاجرت از طریق تحصیل هزینه ی پایینی نیاز دارد و به همین دلیل افراد زیادی از این روش استفاده می کنند . داوطلبان می توانند با تحصیل در آلمان با هزینه های پایین یا گاهی رایگان مدارک تحصیلی معتبر دریافت کنند .  دانشجویانی که در کشور آلمان تحصیل می کنند اجازه ی کار قانونی به مدت 90 روز به صورت تمام وقت و یا 180 رو به صورت پاره وقت را دارند . البته برای مشغول به کار شدن دانشجویان باید به زبان آلمانی مسلط باشند .

 

مهاجرت به آلمان مهاجرت از طریق کار در آلمان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان مهاجرت کاری به این کشور است . برای مهاجرت کاری فرد باید توانایی داشته باشد که همانند یک کارمند آلمانی مشغول به کار شود . هنگامی که یک فرد خارجی برای کاری در آلمان استخدام می شود باید قبل از استخدام فرد خارجی بررسی شود که شخصی در کشور آلمان برای انجام آن کار درخواست نداده باشد . همچنین فرد خارجی باید دارای مدارک معتبر تحصیلی باشد .

اگر فردی بخواهد در کشور آلمان ثبت شرکت نماید باید قبل از رفتن به این کشور اقدامات لازم را انجام داده باشد .

 

 

مهاجرت به آلمان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

برای این که بتوانید یک کسب و کار در کشور آلمان راه اندازی کنید ابتدا باید بررسی کنید که تقاضا برای کار مورد نظر شما در کشور آلمان وجود داشته باشد . همچنین کسب و کاری که شما راه اندازی می کنید باید در اقتصاد کشور آلمان تأثیر مثبت داشته باشد . سرمایه ی لازم برای راه اندازی کسب و کار در کشور آلمان حداقل 250000 یورو می باشد .

 

مهاجرت به آلمان مهاجرت از طریق ازدواج به کشور آلمان

اگر شما با فردی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج کنید می توانید اقامت کشور آلمان را دریافت نمایید . اگر شما ازدواج کرده باشید و گواهی قانونی ازدواج با یک تبعه آلمانی را داشته باشید بدون نیاز به اجازه می توانید در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید و زندگی نمایید .

 

اقامت پس از تحصیل در آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان

امروزه افراد زیادی کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند اما پس از اتمام دوره ی تحصیل فرد باید کشور آلمان را ترک کند . برای این که فرد بتواند اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت کند روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم .

 • مجوز اقامت پس از تحصیل در آلمان ضمن کاریابی

در  این روش فرد باید با مراجعه به دفتر محلی ثبت اتباع خارجی درخواست دریافت اقامت 18 ماهه ی خود را در کشور آلمان انجام دهد . فرد باید در طول مدت این 18 ماه با انجام هر نوع شغلی مخارج خود را تأمین کند و در کنار آن به دنبل شغل مورد نظر خود بگردد . اگر فرد در طول دوره ی تحصیل خود شغل مورد نظر خود را پیدا کرده باشد پس از پایان تحصیلات خود می تواند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت کند .

 • مجوز اقامت پس از تحصیل در آلمان جهت اشتغال

اگر فرد در کشور آلمان بتواند یک پیشنهاد کاری باتوجه به مهارت هایی که دارد دریافت کند می تواند برای دریافت اقامت کشور آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کند . اگر فرد کارت آبی اتحادیه اروپا یا اقامت آلمان را دریافت کند می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی در کشور آلمان مشغول به کار شود و زندگی کند . فرد می تواند دو سال بعد از این که کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کرد برای اقامت دائم کشور آلمان درخواست بدهد .

 • دریافت اقامت پس از تحصیل کشور آلمان از طریق ازدواج

اگر فرد با یک شخص که تبعه ی کشور آلمان است ازدواج کند می تواند اقامت کشور آلمان را دریافت کند . برای دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج فرد باید توانایی مالی کافی داشته باشد که بتواند از عهده ی هزینه های خود و همسرش بربیاید . همچنین فرد باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح A1 باشد و بتواند قصد و نیت خود را از ازدواجش اثبات کند . اگر فرد بتواند با یک تبعه ی آلمانی ازدواج کند پس از ازدواج می تواند به صورت رایگان به تحصیل بپردازد  و همچنین به صورت پاره وقت در کشور آلمان زندگی نماید . پس از گذشت 3 سال از ازدواج و اقامت فرد در کشور آلمان ، می تواند برای دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان اقدام کند .

 

 • دریافت اقامت پس از تحصیل آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

فرد می تواند با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور آلمان اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت کند . یکی از انوع ثبت شرکت در آلمان ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان است که با حداقل مبلغ 25000 یورو امکان پذیر است . 

 • دریافت اقامت پس از تحصیل آلمان از طریق کار

دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان از طریق کار امکان پذیر است . به این صورت که فرد پس از اتمام تحصیل خود به انجام یک کار مرتبط با تخصص و رشته ی خودش مشغول شود . کسانی که در کشور آلمان تحصیل کرده باشند خیلی راحت می توانند کار مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند . در این روش فرد باید پس از تحصیل خود ابتدا اقامت 18 ماهه ی کشور آلمان را دریافت کند و در طول این 18 ماه کار مناسب خود را پیدا کند . بعد از این که فرد مشغول کار شود پس از گذشت دو سال می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان اقدام کند . البته فرد باید برای اقامت پس از تحصیل در آلمان به زبان آلمانی مسلط باشد .

 

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان اطلاعات کامل تری در زمینه اقامت پس از تحصیل در آلمان کسب نمایید .

پناهندگی در آلمان

برای پناهندگی به کشورآلمان باید بدانید که پناهندگی در آلمان نسبت به روش های دیگر مهاجرت به آلمان خطرناک تر است . متقاضیان برای پناهنده شدن به کشور آلمان باید بدانند که راه سختی را پیش رو دارند . برای پناهنده شدن تا تأیید درخواست پناهندگی افراد  ، باید پناهجویان در کمپ های پناهندگی زندگی کنند در این کمپ ها زندگی بسیار دشوار است زیرا امکانات بهداشتی در این کمپ ها وجود ندارد و افراد به یکدیگر اعتماد ندارند و مشکلات فراوانی برایشان به وجود می آید . کمپ های پناهندگی در شهر های متفاوت کشور آلمان واقع هستند و همچنین این کمپ ها دارای اتاق های کوچک و فاقد امکانات درمانی و بهداشتی می باشند .  پناهندگی در آلمان دارای انواعی است که در ادامه معرفی می شوند .

 

پناهندگی در آلمان پناهندگی سیاسی در کشور آلمان

برای دریافت پناهندگی سیاسی در کشور آلمان ، پناهجو باید ثابت کند که در کشور خودش از نظر سیاسی ، به او آزار رسیده است . پس از اثبات پناهجو به پرونده ی او رسیدگی می شود .

 

پناهندگی در آلمان پناهندگی مذهبی در کشور آلمان

برای پناهندگی مذهبی پناهجو باید بتواند ثابت کند که دین خود را تغییر داده است و برای تغییر دین خود در کشورش به او آزار رسیده است . این افراد باید ثابت کنند که اگر پس از تغییر دین خود به کشور خودشان برگردند کشته می شوند . در صورت اثبات این موارد توسط پناهجو به پرونده ی او رسیدگی می شود .

 

پناهندگی در آلمان پناهندگی اجتماعی در کشور آلمان

این نوع پناهندگی در بین مردم دارای طرفداران بسیاری است اما چون فردی که درخواست پناهندگی می دهد در کشور خودش دارای شرایط خوبی است دولت آلمان این نوع پناهندگی را قبول نمی کند و درخواست افرادی پناهندگی اجتماعی در کشور آلمان را ارائه کرده اند ، رد می کند .

 

لازم به ذکر است که افرادی که درخواست پناهندگی در کشور آلمان را می دهند در صورتی که قبل از بررسی درخواست آن ها در کشور آلمان ، این کشور را ترک کنند و دوباره به کشور خود برگردند درخواست آن ها لغو می شود . و به مدت 10 سل هیچ نوع ویزایی برای این افراد صادر نمی شود .

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به کشور آلمان ثبت شرکت در این کشور است . شرکت ها در آلمان دارای انواع مختلفی هستند که در این قسمت معرفی می شوند . 

 

ثبت شرکت در آلمان انواع شرکت ها در کشور آلمان

 • شرکت های با مسئولیت محدود در آلمان

روند ثبت این شرکت ها سریع و ساده است . امروزه این شرکت ها رایج ترین نوع در کشور آلمان هستند . برای ثبت شرکت در کشور آلمان باید حداقل 25000 یورو سرمایه داشته باشید . می توانید ابتدا نصف این مبلغ را واریز کند و نصف بعدی را در چند مرحله واریز کنید . همچنین مبلغ700 تا 800 یورو به علاوه ی هزینه ی وکیل رسمی آلمان  باید برای ثبت شرکت به دولت آلمان پرداخت شود .

حداکثر تعداد نفرات ثبت شرکت با مسئولیت محدود تا 3 نفر می باشد . همچنین یک شخص هم می تواند به عنوان مدیر عامل عامل شرکت تعیین شود . ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور آمریکا بین 2 تا 3 هفته زمان لازم دارد . یک شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل یک مدیر عامل داشته باشد و مدیر عامل آن نباید سهامدار شرکت یا یک فرد آلمانی باشد .

 • شرکت های سهامی عام در آلمان

این شرکت ها برای شروع نیاز به 5 عضو دارند . برای ثبت شرکت سهامی شما باید حداقل 50000 یورو سرمایه داشته باشید . سهام های اولیه ی شرکت های سهامی باید در بازار بورس ثبت شوند و همچنین اساسنامه ی شرکت های سهامی باید باید در دادگاه یا دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد .

 • شرکت های شراکت کلی در آلمان

این نوع شرکت ها یک مدیر واحد ندارند و تصمیمات شرکت توسط همه افراد شرکت گرفته می شود .

 • شرکت های شراکت محدود در آلمان

در این نوع شرکت ها ، افراد دارای محدودیت های مختلفی هستند .

 • شرکت های تابعه در آلمان

این شرکت ها به شکل فیزیکی از شرکت مادر جداشده اما دارای وابستگی مشخصی به شرکت مادر هستند .

 • شرکت های مسئولیت محدود با شراکت محدود در آلمان

این شرکت ها تلفیقی از شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های شراکت محدود هستند .

 • شرکت های شعبه ای در آلمان

این شرکت ها نوعی مرکز فروش غیرمستقل هستند که به شرکت مادر وابسته می باشند .

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ ثبت شرکت در آلمان به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

صفحه1 از5

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151