امروزدوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

کانال تلگرام

24 بورسیه دکترای دانشگاه هامبولت برلین

24 بورسیه دکترای دانشگاه هامبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین (به آلمانی: Humboldt-Universität zu Berlin) در شهر برلین قرار دارد. نظام آموزش عالی در آلمان با نام هومبولت گره خورده‌است. این دانشمند از حمایت دربار پروس برخوردار بود. دانشگاه در ابتدا با ۲۵۶ دانشجو و ۵۲ استاد کار خود را آغاز نمود. در دو قرن گذشته این دانشگاه جایگاه بسیاری از بزرگان و اندیشمندان آلمانی بوده‌است.
دانشگاه تازه بنیان نهاده شدهٔ برلین در سال ۱۸۱۰ با ۲۵۶ دانشجو و ۵۲ استاد در رشته‌های قانون، پزشکی، الهیات و فلسفه زیر نظر رئیس دانشگاه، تئودور اشمالز، آغاز به کار کرد. این دانشگاه خانهٔ بسیاری از بزرگترین متفکران آلمانی در دو قرن گذشته بوده‌است که از میان آنها می‌توان به فیلسوف ایده‌آلیست یوهان گوتلیب فیشته، الهی‌دان اشلایرماخر، فیلسوف برجستهٔ ایده‌آلیست هگل، فیلسوف الهی‌دان ایده‌آلیست فردریش شلینگ، منتقد فرهنگی والتر بنیامین و فیزیکدان برجسته آلبرت اَینشتین و ماکس پلانک اشاره کنم.
بنیانگذاران تئوری مارکسیسم از جمله کارل مارکس و فریدریش انگلس نیز در این دانشگاه کسب علم کرده‌اند، همین‌طور شاعر برجسته هاینریش هاینه، بنیانگذار ساختارگرایی فردرناندساسور، اتو فون بیسمارک، بنیانگذارحزب کمونیست آلمان کارل لیبکنشت، آمریکایی آفریقایی‌تبار و از مخالفان تبعیض نژادی در ایالات متحدهٔ آمریکاویلیام دوبوآ و همچنین یکی از رهبرای مشهور اروپایی به اسم رابرت شومان؛ همان‌طور می‌توان اشاره کرد به جراح نامدار یوهان فریدریش دیفنباخ در اوایل ۱۸۸۰.
این دانشگاه خانهٔ ۲۹برندهٔ جایزهٔ نوبل بوده‌است. ساختار دانشگاه‌های آلمانی تحقیق-محورهمانند هومبُلدْت، به عنوان مدلی برای دیگر دانشگاه‌ها، همچون دانشگاه جانز هاپکینز بوده‌است. همچنین ادعا شده‌است که دانشگاه هومبُلدْت به عنوان مدلی برای دیگر دانشگاه‌های سراسر اروپا، به عنوان خود محور بودن و مرکزمطالعات و تحقیقات در مبحث‌های مستقل و جداگانه، مد نظر قرار گرفته‌است.
موضوعات مورد مطالعه : تمامی برنامه های تحصیلی ارائه شده در مقطع دکترای دانشگاه هامبولت
شرایط و مدارک موردنیاز :
مدرک کارشناسی ارشد
دانش قابل قبولی از زبان انگلیسی
رزمه (حداکثر 2 صفحه)
توصیه نامه
پروپوزال تحقیقاتی
کمک هزینه تحصیلی : به مدت 6 ماه و ماهیانه 800 EUR
مهلت تحویل مدارک : این بورسیه 4 بار در سال میباشد
برای دوره ی آگوست : April 1 to May 15
برای دوره ی اکتبر : June 1 to July 15
برای دوره ی فوریه : September 1 to October 15
برای دوره ی آپریل : December 1 to January 15
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

 

(میانگین 0 امتیاز از 0 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - نازنین

    سه شنبه 03 بهمن 1396 - حدود 3 هفته قبل

    با سلام من کارشناسی وارشد هنر صنایع دستی دانشگاه الزهرا خوندم درسال 88 فارغ التحصیل شدم . زبانم فعلا ضعیفه و استاد دانشگاه شریعتی تهرانم و سابقه 22 سال با بیمه دارم و میخوام برای دکترای هنر ترجیحا در یک رشته کاربردی در کشوری تحصیل و زندگی خیلی سخت نباشد ادامه تحصیل ودرصورت امکان اقامت بگیرم . لطفا منو راهنمایی کنی