امروزپنجشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

 

کانال تلگرام

دلایل عدم صدور ویزا در سفارت اتریش

 

برخی از متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش در مقاطع تکمیلی از عدم صدور ویزا پس از طی فرآیندی نسبتا طولانی اظهار نگرانی می کنند و به عبارت دیگر‏‏‎ از صدور ویزا در موعد مقرر اطمینانی ندارند. در این خصوص یادآوری می کنم که اگر چه‏‏، بر اساس مشاهدات و تجربه شخصی رفتار کنسولگری اتریش در سال های اخیر در زمینه صدور ویزا خیلی متناقض و غیر قابل پیش بینی بوده است با این حال  چنانچه مدارک تسلیمی نیز دارای نقص خاصی نباشد می توانند تا 90 درصد از صدور ویزای بلند مدت دانشجویی اطمینان حاصل نمایند.

 

برخی از دلایل عدم صدور ویزا

1. علیه شما ممنوعیت قانونی اقامت موجود می‌باشد .

2. بنا به دلایلی احتمال می‌رود که از لحاظ مالی جهت اقامت و یا سفر بازگشت، به اندازه‌ی کافی تأمین نباشید. 

3. چون مدارک ارائه شده مالی کفایت مخارج را نمی‌کند.

4. بنا به دلایلی احتمال می‌رود که اقامت شما باعث تضرر مالی افراد حقوقی گردد.

5. بنا به دلایلی احتمال می‌رود که اقامت شما ممکن است باعث بر هم زدن نظم عمومی و امنیت گردد.

6. چون به نظر می‌رسد ازدواج مصلحتی بوده است.

7. چون در گذشته اقامت‌های غیر مجاز در محدوده شینگن داشته‌اید.

8. بنا به دلایلی احتمال می‌رود که پس از اعتبار روادید، شما داوطلبانه از کشور اتریش خارج نشوید ، زیرا نتوانسته‌اید به گونه‌ای قانع‌کننده وابستگی‌های خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در محل سکونت فعلی خود اثبات نمایید.

9. یکی از کشورهای طرف قرارداد شینگن دلیلی مبنی بر رد تقاضای روادید اعلام نموده است.

10. گذرنامه مورد قبول کلیه کشورهای شینگن نمی‌باشد. 

11. از دیدگاه قانون اتباع بیگانه 2005 گذرنامه دارای اعتبار نمی‌باشد.

12. صدور روادید ممکن است منجر به اختلال در روابط بین‌الملل گردد .

13.دارای بیمه حوادث و بیماری خارج از کشور نمی‌باشید.

14. برگه‌ی صحت مزاج بنا بر ماده 23 بیانگر بیماری صعب‌العلاج می‌باشد‌.

15. دلایلی دال بر آن است که ممکن است عضو گروهک و یا سازمان تبهکارانه و یا عضو گروه‌های تروریستی که امنیت داخلی و خارجی جمهوری اتریش را تهدید می‌نماید، باشید.

16. دلایلی دال بر آن است که ممکن است اقامت شما منجر به برهم زدن امنیت و نظم عمومی گردد.

17. دلایلی دال بر آن است که ممکن است شما در ملأعام، در یک جلسه و یا با پخش اعلامیه برای جرمی نسبت به صلح، جنایت جنگی، جنایت به انسانیت و یا اقدامات تروریستی تبلیغ کرده و یا تبلیغ نمایید و یا موافقت خود را با آنها اعلام کرده و یا نمایید. 

18. درروند صدور روادید اطلاعات غلط داده‌اید.

19. به نظر آید که شما خارج از سفر کاری و مواردی که در ماده 24 عنوان گشته است، قصد کار کردن و کسب درآمد در سطح کشور جمهوری اتریش را داشته باشید.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

یکی از مهترین مسائل در تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور برآورد دقیق هزینه های تحصیل و زندگی میباشد. برای برآورد تقریبی هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش هزینه ها بطور تفکیک شده در پایین آمده است البته این هزینه ها بطور تقریبی بوده و ممکن است بسته به شهر و دانشگاه متفاوت باشد . برای برآورد دقیق تر هزینه ها در اتریش لطفا با مشاورین ما در دفتر تماس حاصل فرمایید.

مخارج سالیانه زندگی در اتریش :

هزینه هایی که معمولا تنها یکبار در سال برقرار می باشند، عبارتند از :

• شهریه دانشگاه : از ۳۸۰ یورو تا ۷۴۰ یورو برای هر ترم تحصیلی ، متناسب با رشته و دانشگاه

• کتب مورد نیاز : متغیر و بطور متوسط ۱۸۰ یورو در سال

• پیش بهای منزل : بر اساس نوع قرارداد تنظیمی میان مالک و مستاجر از معادل یک ماه اجاره بها تا معادل ۳ ماه اجاره بهای ماهانه، متفاوت و متغیر است.

• هزینه خرید دوچرخه: هزینه ای معادل ۴۰ تا ۲۵۰ یورو می بایست مدنظر قرار گیرد. ( دانشجویان بدلایل مختلف از جمله خرابی، هزینه بالای تعمیر یا سرقت دوچرخه مجبور به خرید ۲ تا ۳ دوچرخه در طول تحصیل شده اند )

هزینه های جاری زندگی در اتریش:

هزینه های جاری عمدتا مشتمل بر هزینه های ثابت اجاره منزل، تلفن، حمل و نقل، خوراک و پوشاک می باشد. این دست از هزینه ها بر اساس متغیر های اقتصادی هر ساله رشد اندکی دارا هستند که در محاسبات چندین ساله باید لحاظ گردد. اهم این موارد بر اساس هزینه کرد ماهیانه عبارتند از :

• اجاره خوابگاه : بسته به نوع سرویس های موجود بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو

• هزینه اشتراک تلویزیون و اینترنت : ۲۰ تا ۴۰ یورو

• اجاره منزل : بسته به نوع آپارتمان و یا سوئیت مورد اجاره ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو

• هزینه اشتراک تلفن : متوسط بین ۲۰ تا ۱۵۰ یورو

• برق و گاز : بین ۲۰ تا ۱۵۰ یورو

• رفت و آمد : متغیر ولی بطور متوسط ۵۰ یورو

• خوراک و پوشاک : از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو

• بیمه درمانی : ۲۴ یورو برای هر دانشجو

سکونت در آپارتمان (اجاره) به دلیل هزینه های برق, سیستم حرارتی, اینترنت و سایر رسانه های ارتباطی در متراژ مشابه با خوابگاه به مراتب بالاتر است, هرچند هزینه اجاره خالص خانه در نگاه اول با هزینه خوابگاه یکسان به نظر میرسد. در هر دو مورد, خوابگاه و آپارتمان , مقدار سه برابر اجاره ماهانه به عنوان پیش پرداخت باید پرداخت گردد. این مبلغ موقع فسخ قرارداد به شرط عدم آسیب جدی به آپارتمان/اتاق برگردانده میشود.

بطور متوسط هزینه زندگی و تحصیل دراتریش سالیانه ۸۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو می باشد که این هزینه باید برای اخذ ویزای تحصیلی یا به صورت ساپورت مالی یا وجه پرداخت شده به یک حساب بانکی در اتریش ارائه شود.

بدون شک بسته به سلایق و بهره مندی از امکانات مورد نیاز، میزان هزینه کرد افراد متفاوت می باشد.

تامین هزینه های تحصیلی بوسیله کار ضمن تحصیل در اتریش امکان پذیر نیست مگر آنکه دانشگاه با توجه به نمره های بالای دانشجویان خارجی به آنها در خود محیط دانشگاه کار دهد.

 

چرا تحصیل در اتریش

چرا تحصیل در اتریش

اتریش در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل میباشد و سالانه هزاران متقاضی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل وارد این کشور میشوند. در زیر مهمترین ترین دلایل تحصبل در اتریش آورده شده است :

ادامه مطلب: چرا تحصیل در اتریش

تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان

تخصص پزشکی در اتریش و آلمان

جهت ادامه تحصیل پزشکان در مقاطع تخصص و فوق تخصص پزشکی و دندانپزشکی اتریش و آلمان یکی از مناسبترین گزینه ها میباشند.

تخصص پزشکی در اتریش

تخصص پزشکی در اتریش بدون نیاز به ارائه مدرک زبان و امتحان ورودی میباشد و متقاضیان باید سالانه مبلغ 60000 یورو به حساب دانشگاه واریز کنند که البته ماهیانه 2500 یورو حقوق دریافت میکنند.

تخصص پزشکی در آلمان

دوره تخصص پزشکی در آلمان بصورت رایگان میباشد و متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی B1 و یا گواهی 400 ساعت آموزش زبان آلمانی از موسسه گوته و در مرحله بعدی مدرک B2 و یا گواهی 800 ساعت آموزش زبان آلمانی از موسسه گوته را ارائه دهند.

دوره های دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی در اتریش

ادامه مطلب: تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان