امروزجمعه, ۴ اسفند ۱۳۹۶

کانال تلگرام

اطلاعاتی در مورد تحصیل در اتریش

اطلاعاتی در مورد تحصیل در اتریش

اطلاعاتی در مورد تحصیل در <b><a href='http://www.austria-study.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4/' target='_blink'>اتریش</a></b>

انواع دانشجودر اتریش، کلا دانشجوها به دو دسته تقسیم می شوند:

1. Degree students:

دانشجویانی که نیازی به گذراندن امتحان ورودی و یا کلاس زبان آلمانی ندارند. این دسته از دانشجوها از مزایای دانشجویی به طور کامل بهره می برند.

2. Non-degree students:

دانشجویان شرطی نیز نامیده می شوند.این دسته از دانشجوها پیش از حضور در کلاسهای درس دانشگاه نیاز به گذراندن امتحان ورودی و یا کلاسهای زبان آلمانی دارند، پس از آن به عنوان Degree students  شناخته می شوند.

نکته:به طور کلی، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاههای دولتی از شانس قبولی بیشتری برخوردارند، به طوری که برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری در بعضی موارد نیازی به اشتغال به تحصیل نیست، اما دانشجویان دیگر دانشگاهها به این صورت نمی باشد. در برخی موارد فارغ التحصیلان لیسانس از دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس،باید برخی دروس پیش نیاز را باید بگذرانند.

زمان شروع و اتمام کلاسها

شروع کلاسها در دانشگاههای اتریش، از 4 مارس تا 30 ژوئن برای ترم تابستان (summer semester) و از اول ا اکتبر تا 31 ژانویه برای ترم زمستان (winter semester) می باشد.

زمان ثبت نام حضوری از تاریخ 7 ژانویه تا 5 فوریه برای ترم تابستان و از تاریخ 17 ژوئن تا 5 سپتامبر برای ترم زمستانی می باشد که پس از پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه (بین 350 تا 750 یورو) کارت دانشجویی صادر می گردد.

دوره لیسانس 6 ترم، فوق لیسانس 4 ترم و دکتری نیز 6 ترم می باشد.

باید توجه داشت که رشته های  بعضی از رشته ها دارای آزمون ورودی هستند پس از گذراندن امتحان ورودی، دانشجو به صورت رسمی degree student می شود.

رشته های تحصیلی در دانشگاههای اتریش

در زیر رشته های تحصیلی (study programs) مربوط به علوم انسانی و علوم تربیتی به ترتیب لیسانس (B.A)، دیپلم (diploma)، فوق لیسانس (M.A) و دکتری (PhD) قرار داده شده اند. البته نوع دانشگاه تحصیلی به رشته انتخابی مرتبط است.

برای کسب اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

(میانگین 2.7 امتیاز از 3 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0