هزینه زندگی و تحصیل اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

یکی از مهترین مسائل در تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور برآورد دقیق هزینه های تحصیل و زندگی میباشد. برای برآورد تقریبی هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش هزینه ها بطور تفکیک شده در پایین آمده است البته این هزینه ها بطور تقریبی بوده و ممکن است بسته به شهر و دانشگاه متفاوت باشد . برای برآورد دقیق تر هزینه ها در اتریش لطفا با مشاورین ما در دفتر تماس حاصل فرمایید.

مخارج سالیانه زندگی در اتریش :

هزینه هایی که معمولا تنها یکبار در سال برقرار می باشند، عبارتند از :

• شهریه دانشگاه : از ۳۸۰ یورو تا ۷۴۰ یورو برای هر ترم تحصیلی ، متناسب با رشته و دانشگاه

• کتب مورد نیاز : متغیر و بطور متوسط ۱۸۰ یورو در سال

• پیش بهای منزل : بر اساس نوع قرارداد تنظیمی میان مالک و مستاجر از معادل یک ماه اجاره بها تا معادل ۳ ماه اجاره بهای ماهانه، متفاوت و متغیر است.

• هزینه خرید دوچرخه: هزینه ای معادل ۴۰ تا ۲۵۰ یورو می بایست مدنظر قرار گیرد. ( دانشجویان بدلایل مختلف از جمله خرابی، هزینه بالای تعمیر یا سرقت دوچرخه مجبور به خرید ۲ تا ۳ دوچرخه در طول تحصیل شده اند )

هزینه های جاری زندگی در اتریش:

هزینه های جاری عمدتا مشتمل بر هزینه های ثابت اجاره منزل، تلفن، حمل و نقل، خوراک و پوشاک می باشد. این دست از هزینه ها بر اساس متغیر های اقتصادی هر ساله رشد اندکی دارا هستند که در محاسبات چندین ساله باید لحاظ گردد. اهم این موارد بر اساس هزینه کرد ماهیانه عبارتند از :

• اجاره خوابگاه : بسته به نوع سرویس های موجود بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو

• هزینه اشتراک تلویزیون و اینترنت : ۲۰ تا ۴۰ یورو

• اجاره منزل : بسته به نوع آپارتمان و یا سوئیت مورد اجاره ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو

• هزینه اشتراک تلفن : متوسط بین ۲۰ تا ۱۵۰ یورو

• برق و گاز : بین ۲۰ تا ۱۵۰ یورو

• رفت و آمد : متغیر ولی بطور متوسط ۵۰ یورو

• خوراک و پوشاک : از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو

• بیمه درمانی : ۲۴ یورو برای هر دانشجو

سکونت در آپارتمان (اجاره) به دلیل هزینه های برق, سیستم حرارتی, اینترنت و سایر رسانه های ارتباطی در متراژ مشابه با خوابگاه به مراتب بالاتر است, هرچند هزینه اجاره خالص خانه در نگاه اول با هزینه خوابگاه یکسان به نظر میرسد. در هر دو مورد, خوابگاه و آپارتمان , مقدار سه برابر اجاره ماهانه به عنوان پیش پرداخت باید پرداخت گردد. این مبلغ موقع فسخ قرارداد به شرط عدم آسیب جدی به آپارتمان/اتاق برگردانده میشود.

بطور متوسط هزینه زندگی و تحصیل دراتریش سالیانه ۸۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو می باشد که این هزینه باید برای اخذ ویزای تحصیلی یا به صورت ساپورت مالی یا وجه پرداخت شده به یک حساب بانکی در اتریش ارائه شود.

بدون شک بسته به سلایق و بهره مندی از امکانات مورد نیاز، میزان هزینه کرد افراد متفاوت می باشد.

تامین هزینه های تحصیلی بوسیله کار ضمن تحصیل در اتریش امکان پذیر نیست مگر آنکه دانشگاه با توجه به نمره های بالای دانشجویان خارجی به آنها در خود محیط دانشگاه کار دهد.

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151