بورسیه تحصیلی در چک

هزینه ی زندگی در کشور چک بسیار بالا می باشد . بنابراین دریافت بورسیه تحصیلی در چک برای داوطلبان تحصیل درچک بسیار مهم است . معمولاً دانشجویانی که در مقطع لیسانس در کشور چک تحصیل می کنند شانس کمتری در دریافت بورسیه تحصیلی در چک دارند .  تقریباً می توان گفت دانشجویان مقطع کارشناسی نمی توانند از بورسیه تحصیلی در چک استفاده کنند . اما در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی در چک وجود دارد اما شانس دریافت آن بسیار پایین است . اما در مقطع دکتری شانس دریافت بورسیه تحصیلی در چک  نسبت به مقطع کارشناسی ارشد بالاتر می باشد . در مقطع دکتری بورسیه تحصیلی تقریباً 2000 دلار در هر سال می شود .

 

برای دریافت بورسیه تحصیلی در چک در مقطع دکتری دانشجویان باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشند . همچنین داوطلبان باید مدرک آیلتس با حاقل نمره ی 5/6 داشته باشند . همچنین داشتن پروپوزال قوی برای دانشجویان و توانایی جلب نظر سوپروایزر و داشتن مقاله ها و کتاب های معتبری تأثیر زیادی در دریافت بورسیه تحصیلی در چک در مقطع دکتری دارد .

 

بورسیه تحصیلی در چک تحصیل در مقطع لیسانس در کشور چک

پس از گذشت مدت زمان 3 سال دانشجو می تواند مدرک لیسانس خود را دریافت کند . پس از اتمام دوره دانشجو باید پروژه ی پایانی خود را ارائه دهد که بتواند مدرک خود را دریافت کند . دانشجویانی که به زبان چکی در این کشور تحصیل نمایند می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند . در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی تحصیل در این مقطع بین 1000 تا 4000 یورو هزینه می برد . در صورتی که تحصیل به زبان انگلیسی باشد هزینه آن بالای 5000 یورو در هر سال می شود .

 

بورسیه تحصیلی در چک تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور چک

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چک 2 سال زمان می برد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چک در هر سال بین 6 تا 10 هزار یورو می شود .

بورسیه تحصیلی در چک تحصیل در مقطع دکتری در کشور چک

دانشجویان مقطع دکتری می توانند بورسه تحصیلی دریافت کنند در این صورت تحصیل آنان به صورت رایگان می باشد و هم می توانند حقوق دریافت کنند . ارائه ی پروپوزل قوی و یا پیدا کردن استاد راهنما باعث می شود راحت تر بورسیه تحصیلی کشور چک را دریافت کند .

 

انواع بورسیه تحصیلی درکشور چک عبارتند از :

 • بورسیه توافق نامه دوجانبه بین المللی در کشور چک
 • بورسیه دولتی در کشور چک
 • بورسیه صندوق ویشگرد در کشور چک
 • کمک هزینه تحصیلی از مرکز موراویا در کشور چک
 • اسکالرشیپ برای دانشجویان دانشگاه های بین المللی در کشور چک

 

 

تحصیل داروسازی در چک

تحصیل داروسازی در چک

رشته داروسازی دارای داوطلبان زیادی است و هر ساله داوطلبان زیادی برای ورود به رشته داروسازی با یکدیگر رقابت می کنند . خیلی از افراد تمایل دارند برای تحصیل در رشته دارو سازی به کشور های خارجی مهاجرت کنند . یکی از گزینه های این افراد تحصیل داروسازی در چک می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم .

تحصیل داروسازی در چک ویژه دانشجویانی است که دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس هستند و می خواهند اطلاعات تخصصی خود را در رشته داروسازی افزایش دهند .  تحصیل داروسازی در چک هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و هم به زبان چکی که بستگی به انتخاب خود دانشجو دارد .

اگر مایل به دریافت اقامت کشور چک هستید بهتر است مقاله " اقامت در چک " را مطالعه کنید .

طول دوره تحصیل داروسازی در چک ، در مقطع لیسانس 5 سال است . تحصیل دارو سازی در چک به زبان انگلیسی صورت می گیرد . البته اگر دانشجویان به زبان چکی مسلط باشند تحصیل آن ها به زبان چکی صورت می گیرد . هزینه تحصیل داروسازی در چک به زبان انگلیسی در هر سال تقریباً  7600 یورو می شود . هزینه  زندگی دانشجویی در کشور چک در هر سال 3500 یورو می شود البته بستگی به نوع زندگی دانشجو دارد و می تواند کمتر یا بیشتر شود .  اگر دانشجویان برای تحصیل داروسازی در چک به تأییدیه دانشگاه نیاز داشته باشند باید 100 یورو برای دریافت این تاییدیه پرداخت کنند و طی یک هفته تاییدیه را دریافت نمایند . دانشجویان برای این که مطلع شوند به تاییدیه دانشگاه نیاز دارند یا ندارند باید از امور دانشجویان خارجی سؤال نمایند .

تحصیل دارو سازی در چک مدارک مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در چک

مدارک لازم جهت تحصیل دارو سازی در چک عبارتند از :

 1. مدرک دیپلم متقاضی
 2. گواهی فارغ التحصیلی متقاضی
 3. کارنامه و ریز نمرات دیپلم متقاضی
 4. تاییدیه مدارک تحصیلی متقاضی توسط سفارت چک
 5. کپی برابر اصل مدارک
 6. عکس متقاضی دو قطعه
 7. مدرک زبان متقاضی ( مدرک آیلز 5 یا 5.30 و مدرک تافل 50 تا 70 )
 8. ترجمه انگلیسی تمام مدارک

 

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله " تحصیل داروسازی در چک " اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

 

تحصیل رایگان در چک

تحصیل رایگان در چک

کشور چک در اروپای مرکزی واقع شده است . پایتخت کشور چک شهر پراگ است . آب و هوای کشور  چک مرطوب و معتدل است و واحد پول این کشور کرونا می باشد . زبان رسمی مردم کشور چک چکی می باشد . بیشتر دانشگاه های موجود در کشور چک مورد تأیید تمام کشور های جهان هستند . افراد زیادی تمایل دارند که برای ادامه تحصیل اقامت کشور های خارجی را دریافت کنند . کشور چک یکی از گزینه های افرادی است که می خواهند از طریق تحصیل به کشور های خارجی مهاجرت کنند .  هرساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در کشور چک اقدام می کنند . یکی از مسائلی که برای دانشجویان مهم است تحصیل رایگان در چک می باشد .

 

 دانشگاه های کشور چک به سه دسته ی دانشگاه های ملی ، دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی تقسیم می شوند . در دانشگاه های دولتی کشور چک تحصیل به زبان چکی برای دانشجویان رایگان می باشد . اگر دانشجویان بین المللی بخواهند به زبان انگلیسی در چک تحصیل کنند باید شهریه ی دانشگاه را که در هر سال تقریباً بین 8000 تا 12000 یورو می شود را پرداخت نمایند . اگر دانشجویان در دانشگاه های خصوصی کشور چک به زبان چکی تحصیل نمایند باید در هر سال مبلغ بین 4 تا10 هزار یورو برای شهریه ی دانشگاه پرداخت نمایند و اگر دانشجویان به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی چک مشغول تحصیل شوند باید در هر سال مبلغ بالای 5 هزار یورو بابت شهریه پرداخت کنند .

 

دانشجوانی که در مقطع دکتری در کشور چک تحصیل می کنند می توانند از بورسیه ی تحصیلی استفاده نمایند . با دریافت بورسیه تحصیلی دانشجویان تا حدی می توانند به تحصیل رایگان در چک مشغول شوند .  

 

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کشور چک در هر سال بین 400 تا 600 یورو در هر ماه می شود . البته این مبلغ بستگی به نوع زندگی فرد دارد .

 

 

تحصیل دندانپزشکی در چک

تحصیل دندانپزشکی در چک

رشته ی دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار در سراسر کشور های جهان است .  افراد زیادی تمایل دارند که تحصیل دندانپزشکی را در یکی از دانشگاه های با کیفیت ادامه دهند . خیلی از داوطلبان قصد دارند برای تحصیل دندانپزشکی به کشور های خارجی مراجعه نمایند که کشور چک نیز یکی از انتخاب های این افراد می باشد . در این مقاله به بررسی تحصیل دندانپزشکی در چک پرداخته شده است .

دوره ی دندانپزشکی در کشور چک 5 سال است . تحصیل دندانپزشکی در کشور چک برای دانشجویان بین الملل به زبان انگلیسی ارائه می شود . برای تحصیل دندانپزشکی در کشور چک به زبان انگلیسی داوطلب باید در هر سال شهریه ای بین 11500 تا 13000 یورو پرداخت نماید . هزینه ی زندگی دانشجویی در کشور چک ماهانه بین 500 تا 6500 یورو برای هر نفر می شود . مدارک تحصیلی دریافت شده از کشور چک در بیشتر کشور ها مورد تایید است و نیازی به ارزشیابی ندارد . بنابراین افرادی که از دانشگاه های دندانپزشکی چک فارغ التحصیل می شوند می توانند در بیشتر کشور ها مشغول به کار شوند .

لازم به ذکر است که دانشجویان اگر بخواهند به صورت رایگان به تحصیل دندانپزشکی در کشور چک بپردازند باید به زبان چکی کاملاً مسلط باشند .

دانشگاه چارلز و دانشگاه ماساریخ دو دانشگاه ممتاز پزشکی و دندانپزشکی در کشور چک هستند .

برای ورود به دانشگاه چارلز پراگ داوطلب باید در آزمون SAT  شرکت کند ، تقریباً داوطلب باید 1850 امتیاز از این آزمون دریافت کند . همچنین داوطلبان باید برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی ، دارای مدرک زبان انگلیسی باشند .

اگر شما هم جزء افرادی هستید که تمایل دارید برای تحصیل دندانپزشکی به کشور چک مهاجرت نمایید پیشنهاد می کنم قبل از انجام هر کاری با یک مشاور خبره مشورت کنید . کارشناسان سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه تحصیل دندانپزشکی در چک به شما می باشند .

صفحه1 از6

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151