دانشگاه فریدریش شیلر ینا - University of Jena

University of Jena

دانشگاه فریدریش شیلر ینا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در یینا، تورینگن، آلمان است که در سال 1558 تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان دهمین دانشگاه قدیمی کشور آلمان شناخته میشود. این دانشگاه تا کنون توانسته است 6 جایزه نوبل را در زمینه های مختلف علمی کسب نماید. هم اکنون بیش از 18,219 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. تحقیقات در دانشگاه فردریش شیلر به طور کلی در علوم انسانی و علوم متمرکز است. علاوه بر دانشکده ها, مرکز های تحقیقاتی مختلفی نیز در این دانشگاه فعال هستند. در سال 2007، مدرسه ارتباطات میکروبی ینا (JSMC) در راستای پیشرفت دانشگاه تاسیس شد. در سال 2008 نیز مرکز بیومدیک مولکولی (CMB) و مرکز تحقیقات بین رشته ای آزمایشگاه روشنگری به عنوان موسسه تحقیقاتی توسعه یافتند. دانشگاه فریدریش شیلر ینا یکی از بنیانگذاران مرکز تحقیقات متنوع تحقیقات زیست محیطی (iDiv) است که در سال 2013 تأسیس شد. این مرکز پژوهشی بنیاد پژوهشی آلمان (DFG) است. این دانشگاه همچنین دارای تعدادی موزه و باغ گیاهشناسی میباشد که بازدید از آن ها برای عموم آزاد میباشد. هم اکنون دانشگاه فریدریش شیلر ینا در رتبه 25 دانشگاه برتر کشور آلمان و 363 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه فریدریش شیلر ینا به شرح زیر میباشد :

 • الهیات
  حقوق
  اقتصاد و مدیریت اجرایی
  علوم انسانی
  علوم اجتماعی و علوم رفتاری
  ریاضیات و علوم رایانه
  فیزیک و اخترشناسی
  شیمی و علوم زمین
  زیست‌شناسی و داروشناسی
  پزشکی

هزینه تحصیل :

هزینه تحصیل با توجه به مقطع مورد تقاضا و تعداد ساعات آموزش بین 20 تا 40 یورو بابت هر دوره آموزشی میباشد. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی 40 یورو بیشتر میباشد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021
    

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151