دانشگاه کنستانس - University of Konstanz

University of Konstanz

دانشگاه کنستانس یک دانشگاه دولتی در شهر کنستانس در بادن-وورتمبرگ آلمان است که در سال 1966 تاسیس شد. این دانشگاه در ساحل دریاچه کنستانس, در چهار کیلومتری مرز سوئیس واقع شده است. به عنوان یکی از 11 دانشگاه برتر کشور آلمان, این دانشگاه در رتبه بندی جهانی به صورت مداوم در رتبه 250 قرار دارد. توسط رسانه های آلمانی دانشگاه کنستانس به عنوان هاروارد کوچک نامگذاری شده است. بیش از 10.000 دانشجو از بیش از 100 کشور مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. همچنین این دانشگاه با حدود 220 دانشگاه مشارکت دارد و این امر انتقال دانشجویان را بسیار سهل نموده است. برخی از دانشگاه های مشهور که این دانشگاه با آنها همکاری میکنند دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه ییل، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه زوریخ میباشند. دانشجویان میتوانند از 100 برنامه آموزشی این دانشگاه استفاده نمایند. کتابخانه این دانشگاه به صورت شبانه روزی فعال میباشد و در آن بیش از 2 میلیون کتاب وجود دارد. در رتبه بندی آموزش عالی در سال 2014, دانشگاه کنستانس در بین 150 دانشگاه زیر 50 سال توانست مقام هفتم را کسب نماید. این جایگاه باعث شد تا این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه جوان کشور آلمان شناخته شود. در مقیاس جهانی نیز این دانشگاه در رتبه 21 قرار دارد.

دانشکده ها

13 دپارتمان آموزشی این دانشگاه در 3 دانشکده گسترش یافته اند. دانشکده ها به شرح زیر میباشند :

دانشکده علوم :

 • ریاضیات و آمار
  کامپیوتر و علوم اطلاعاتی
  فیزیک
  علم شیمی
  زیست شناسی
  روانشناسی

دانشکده علوم انسانی :

 • فلسفه
  تاریخ و جامعه شناسی
  مطالعات ادبی
  زبانشناسی

دانشکده علوم سیاسی، حقوق و اقتصاد :

 • سیاستمداران و ادارات دولتی
  قانون
  اقتصاد

هزینه تحصیل

خبر خوب این است که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان گران نیست، در بعضی موارد حتی هزینه ای هم دریافت نمیشود. برای اقامت، شما به بودجه زندگی روزمره و هزینه های تحصیلی خاص نیاز خواهید داشت. بیشتر دانشجویان خارجی مشاغل جانبی انجام می دهند تا بتوانند برخی از هزینه های خود را پوشش دهند. دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی عالی و تجربه خدمات اجتماعی هستند می توانند برای بورس تحصیلی در آلمان درخواست دهند. در مواردی که مشکلات مالی غیرمنتظره وجود داشته باشد، این دانشگاه سعی خواهد کرد که با کمک مالی اضطراری به دانشجو کمک کند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی به ازای هر ترم مبلغ 1.500 یورو در نظر گرفته شده است.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151