دانشگاه گریفسوالد - University of Greifswald

University of Greifswald

دانشگاه گریفسوالد یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در گرفسوالد، آلمان، در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن است که در سال 1456 تاسیس شد. دانشگاه گریفسوالد به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا شناخته میشود که افراد برجسته ی زیادی از سراسر دنیا در این دانشگاه تحصیل کرده اند. در ابتدای تاسیس این دانشگاه دارای چهار دانشکده الهیات، فلسفه، پزشکی و قانون بود. هم اکنون بیش از 9.000 دانشجو در 5 دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. از سال 2015 طبق معروف ترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی, دانشگاه گریفسوالد در رتبه 350 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

نظام آموزشی

همانطور که در نظام آموزشی آلمان معمول است، سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. دوره زمستان از ماه اکتبر شروع و تا ماه مارس و دوره تابستان نیز از ماه آوریل شروع و تا ماه سپتامبر ادامه میابد. در دوره زمستان، تدریس معمولا از اواسط اکتبر تا پایان ژانویه صورت می گیرد - باقیمانده برای امتحانات و نوشتن مقالات دوره ای است. آموزش در طول دوره تابستان از اواسط آوریل تا اواسط ماه ژوئیه ادامه دارد.

پژوهش و تحقیق

به غیر از آموزش و تحقیق، یکی از وظایف مهم دانشگاه، همکاری با شرکای خارج از دانشگاه است. تأکید بر تحقیق در زمینه فیزیک پلاسما، محیط زیست چشم انداز، پزشکی، بیوتکنولوژی، قرون وسطی و زبان و فرهنگ کشورهای حاشیه دریای بالتیک است. دانشگاه گریفسوالد قصد دارد تا از ارتباطات بین المللی خود استفاده کند. تمرکز جغرافیایی اصلی همکاری بین المللی در شمال اروپا و اروپای شرقی است که به دلیل تمرکز پژوهش دانشگاه در این زمینه است. همکاری با دانشگاه های خارجی برای تقویت تبادل افراد (کارکنان و دانشجویان) و ایده ها به دو روش مختلف انجام می شود. دانشگاه و شرکای تحقیقاتی آن به طور منظم رویدادهای عمومی را در قالب مجموعه سخنرانی یا بحث های عمومی سازماندهی می کنند. هر ترم، اتحادیه دانشجویی، یک "سخنرانی 24 ساعته" را سازماندهی می کند که در آن بسیاری از محققان دانشگاه در موضوعات کوتاه در سخنرانی های کوتاه که در روز جمعه در ساعت 6 بعدازظهر شروع و در ساعت 6 بعدازظهر روز شنبه پایان می دهند, شرکت میکنند.

دانشکده ها

دانشگاه گریفسوالد دارای 5 دانشکده میباشد که ساختمان های آن در مرکز تاریخی شهر گریفسوالد پراکنده شده اند. امکانات جدیدی برای علوم طبیعی، ریاضیات، پزشکی، داروخانه، دندانپزشکی در قسمت شرقی مرکز شهر به وجود آمده است و از امکانات تحقیقاتی بالاتری برخوردار هستند. دانشکده ها و گروه های آموزشی به شرح زیر میباشند :

دانشکده هنر و علوم انسانی :

 • کلیسای موسیقی
  موسیقی
  هنر زیبا
  زبان آلمانی
  تاریخ
  زبان های مدرن
  فلسفه
  علوم سیاسی و ارتباطی

دانشکده پزشکی :

 • دانشکده پزشکی دانشگاه گرایفسوالد یکی از بهترین دانکشده های آلمان است و شرایط پذیرش در میان دانشگاه ها در بالاترین رتبه است.

دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی :

 • زیست شناسی
  شیمی
  بیوشیمی
  جغرافیا
  زمین شناسی
  ریاضیات
  فناوری اطلاعات
  داروسازی
  فیزیک

دانشکده الهیات

دانشکده قانون و کسب و کار

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151