امروزجمعه, ۴ اسفند ۱۳۹۶

کانال تلگرام

دانشگاه گوتنبرگ - Johannes Gutenberg University of Mainz

Johannes Gutenberg University of Mainz

دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز  یک دانشگاه دولتی واقع در در ماینز، راینلند فالتز، آلمان است که در سال 1477 تاسیس و در سال 1946 بازسازی شد. با دارا بودن بیش از 36.000 دانشجو در حدود 150 مدرسه و کلینیک, این دانشگاه جزو یکی از 10 دانشگاه بزرگ کشور آلمان بشمار میاید. در تاریخ 2005 دانشگاه گوتنبرگ به 11دانشکده تقسیم شد. این دانشگاه عضو U15 آلمان است، ائتلافی از پانزده دانشگاه بزرگ و تحقیقاتی که در زمینه پزشکی در آلمان پیشرو هستند. در سال 2017 دانشگاه گوتنبرگ در رتبه 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. محدوده مطالعات این دانشگاه جامع است؛ این دانشگاه دارای برخی از مطالعات فنی، دامپزشکی و علوم تغذیه است. با این وجود، دروس ورزش، موسیقی، هنرهای تجسمی، تئاتر و فیلم نیز ارائه میشود. تقریبا تمامی موسسات و امکانات آموزشی این دانشگاه در قسمت جنوب غربی شهر واقع شده است. دانشگاه یوهانس گوتنبرگ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی برجسته جهانی شناخته می شود. محدوده اصلی پژوهش آن: فیزیک ذرات، علوم مواد و پزشکی است، همچنین مهمترین تحولات تحقیقاتی در علوم انسانی در زمینه مطالعات آمریکا و مطالعات فرهنگی تاریخی در این دانشگاه اتفاق افتاده است. یکی از مهمترین خصوصیات این دانشگاه پژوهش محوری میباشد که این باعث میشود دانشجو از طریق پژوهش مواد درسی خود را مطالعه نماید.

دانشکده ها :

دانشگاه گوتنبرگ به عنوان یک دانشگاه جامع طیف وسیعی از دروس را ارئه مینماید. دانشجویان می توانند تقریبا از تمام زمینه های تحصیلی عالی از جمله: فقه, اقتصاد, علوم اجتماعی، علوم انسانی, علوم طبیعی، طب انسانی, دندانپزشکی, موسیقی، هنر و ورزش استفاده نمایند. دانشکده موسیقی این دانشگاه با یک آکادمی هنر ادغام شده است و میتوان گفت که این در نوع خود بسیار منحصر به فرد میباشد. یکی دیگر از دانشگاه های منحصر به فرد دانشگاه گوتنبرگ, دانشکده مطالعات ترجمه, زبانشناسی و مطالعات فرهنگی میباشد که دوره های ترجمه را برای افراد اروپایی و بین المللی برگزار مینماید. دانشکده ها به شرح زیر میباشد :

 • الهیات کاتولیک و الهیات پروتستان
  علوم اجتماعی، رسانه و علوم ورزشی
  قانون و اقتصاد
  دارو
  فلسفه
  زبان و مطالعات فرهنگی
  مطالعات تاریخی و فرهنگی
  فیزیک، ریاضیات و علوم رایانه
  شیمی، داروسازی و علوم زمین
  زیست شناسی

هزینه تحصیل :

دانشگاه گوتنبرگ مانند بیشتر دانشگاه های آلمان هزینه تحصیل ندارد. دانشجویان صرفا موظف به پرداخت هزینه های اداری برای ثبت نام و خدمات دانشجویی میباشند. این مبلغ در ازای هر ترم 300 یورو در نظر گرفته شده است.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

 

(میانگین 0 امتیاز از 0 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - شیرین

  سه شنبه 05 دی 1396 - حدود 1 ماه قبل

  سلام
  ممنون از اطلاعت خوبتون
  من یه سوال داشتم
  میخواستم بدونم چطوری میتوانم ایرانی های مقیم در شهر ماینز یا دانشجوهای در حال تحصیل در دانشگاه گوتنبرگ آلمان پیدا کنم؟ از آنجایی که برای فرصت مطالعاتی میخواهم به این شهر برم یکسری سوال دارم که ازشون بپرسم مثل اجاره خانه یا خوابگاه و ...
  ممنونم میشم پاسخ من بدید.