امروزپنجشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶

کانال تلگرام

دانشگاه توبینگن (Eberhard Karls Universität Tübingen)

Eberhard Karls Universität Tübingen

تاریخچه دانشگاه Tübingen :


دانشگاه توبینگن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در شهر ، بادن-وورتمبرگ است که در سال 1477 تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه آلمان شناخته میشود که در زمینه پزشکی, علوم طبیعی و علوم انسانی فعالیت دارد. در تمامی رتبه بندی دانشگاه های آلمان, دانشگاه توبینگن مقام اول را دارا میباشد. این دانشگاه با برخی از برندگان جایزه نوبل در انجام پروژه های تحقیقاتی به ویژه در پزشکی و شیمی همراه است. دانشگاه توبینگن در طیف گسترده ای از تحقیقات علمی نقش دارد. بخش عظیمی از تحقیقات این دانشگاه در زمینه تحقیقات مغزی بالینی برای شناخت عصب و سلول ها برای درمان سیستم عصبی, فعالیت دارد. این دانشگاه همچون روال سابق خود در زمینه فلسفه و الهیات نیز پژوهش های علمی خود را انجام میدهد. هم اکنون بیش از 28,515 در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند که از این تعداد حدود 21،800 در مقطع کارشناسی, 4،600 دانشجو در مقطع ارشد و 2,000 نفر در مقطع دکتری را تشکیل میدهند.


کتابخانه دانشگاه Tübingen :


 استفاده از امکانات کتابخانه این دانشگاه علاوه بر دانشجویان خود, برای عموم نیز آزاد میباشد. این کتابخانه بیش از سه میلیون جلد کتاب و بیش از 7،600 مجله را دارا میباشد. به غیر از کتابخانه اصلی، بیش از 80 کتابخانه اداری که شامل سه میلیون نسخه اضافی هستند نیز با دانشگاه ارتباط دارند.


رتبه بندی جهانی دانشگاه Tübingen :


 طبق رده بندی جهانی در سال 2016, دانشگاه توبینگن در رتبه 78 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. همچنین یکی از 48 دانشگاه برتر در زمینه هنر و علوم انسانی شناخته شد. از آنجایی که برخی از متفکرین مطرح دینی از این دانشگاه فارق التحصیل شده اند, این دانشگاه در زمینه الهیات و فلسفه نیز بسیار مشهور میباشد.


تبادل دانشجو دانشگاه Tübingen :


 دانشجویان دانشگاه توبینگن می توانند در چارچوب برنامه های تبادل مطالعات (بدون هزینه تحصیل) در این دانشگاه های متحده خارجی مطالعه کنند. بیش از 1000 دانشجو از این دانشگاه در سال تحصیلی جاری در بیش 500 دانشگاه متحده خارجی مشغول به تحصیل میباشند.

شرایط زندگی دانشجویی :


 با توجه به اینکه تقریبا یک سوم از جمعیت این منطقه را دانشجویان این دانشگاه تشکیل میدهد, فرهنگ شهر به میزان زیادیتحت تاثیر آنها قرار گرفته است. این دانشگاه برای رفاه دانشجویان خود دارای باشگاه های وسیع ورزشی میباشد که طیف گسترده ای از رشته های ورزشی در کنار امکانات عالی در آن ارائه میشود. باشگاه های ورزشی در نزدیکی ساختمان اصلی دانشگاه واقع شده اند و به صورت مداوم خدمات اتوبوس برای رفت و آمد دانشجویان ارائه میشود. بر خلاف شهر های بزرگ, دانشجویان این دانشگاه از تخفیف های دانشجویی زیادی برخوردار نیستند و تنها برخی از رستوران ها و استخر های عمومی به دانشجویان تخفیف میدهند.


کالج های دانشگاه Tübingen :


این دانشگاه متشکل از 7 دانشکده میباشد که بعضی از آنها به بخش های آموزشی کوچکتری گسترش یافته اند. دانشکده های دانشگاه توبینگن به شرح زیر میباشد:

 • دانشکده الهیات
  دانشکده قانون
  دانشکده داروسازی
  دانشکده علوم انسانی
  دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
  دانشکده علوم پایه

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی :


شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که جزو کشور های اتحادیه اروپا نیستند برای سال تحصیلی 18 – 2017 مبلغ 1.500 یورو برای هر ترم در نظر گرفته شده است.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

(میانگین 1 امتیاز از 1 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0