University of Mannheim

University of Mannheim

دانشگاه مانهایم ، همچنین به نام UMA شناخته می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در مانهایم، بادن-وورتمبرگ، آلمان است که در سال 1967 تاسیس شد. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی, ارشد و همچنین دکتری در رشته مدیریت کسب و کار، اقتصاد، حقوق، علوم اجتماعی، علوم انسانی، ریاضیات، علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی - که همه با تمرکز بین رشته ای و بین المللی است, ارائه میکند. این دانشگاه به 5 بخش علمی و 2 کالج آموزشی گسترش یافته است که بیش از 12.000 دانشجو هم اکنون در آن مشغول به تحصیل میباشند همچنین حدود 840 پرسنل دانشگاهی در دانشگاه مانهایم مشغول فعالیت میباشند.

رتبه بندی :

 در رتبه بندی دانشگاه های ملی در زمینه کسب کار دانشگاه مانهایم در رتبه اول قرار دارد. علاوه بر این، در زمینه برنامه های دانشگاهی برای علوم اجتماعی، سیاست و همچنین فناوری اطلاعات کسب و کار در رتبه سوم و در زمینه حقوق و علوم رایانه در در رتبه 10 قرار دارد. رتبه بندی دانشگاه های جهانیQS  در سال 2015 دانشگاه مانهایم را در بین 100 دانشگاه برتر در زمینه علوم اجتماعی و مدیریت، حسابداری و امور مالی، مدیریت و مدیریت کسب و کار و اقتصاد و اقتصاد سنجی و همچنین در میان 50 دانشگاه برتر در رشته سیاسی علوم قرار داد.

نظام آموزشی :

سال تحصیلی در دانشگاه مانهایم به دو دوره تقسیم میشود. دوره زمستان که از 1 سپتامبر تا 31 ژانویه و دوره تابستان که 1 فوریه تا 31 ژوئیه برگزار میشود. مانهایم اولین دانشگاهی در آلمان بود که تصمیم گرفت دوره های تحصیلی بین المللی را که در ماه سپتامبر آغاز می شود, برگزار کند در حالی که در آلمان سال تحصیلی عموما در ماه اکتبر آغاز میشد. زمان استاندارد مورد نیاز برای پایان دادن به مدرک لیسانس به طور عمده شامل شش ترم و چهار ترم دیگر برای دوره های کارشناسی ارشد است. طول دوره دکتری برای دانشجویان تمام وقت 6 ترم است.

دانشکده ها :

  • دانشکده هنر و علوم انسانی
    دانشکده تجارت و اقتصاد
    دانشکده علوم اجتماعی
    دانشکده علوم کامپیوتر
    دانشکده فیزیک

هزینه تحصیل :

به طور کلی میتوان گفت که دولت آلمان بودجه های قابل توجهی را برای دانشگاه ها در نظر گرفته تا دانشجویان بتوانند تحصیلات عالی را بدون هزینه و یا مقرون به صرفه ادامه دهند. از سال 2012 هزینه تحصیل این دانشگاه حذف شد و تنها دانشجویان موظف به پرداخت 60 یورو بابات خدمات اداری دانشگاه و مبلغ 66 یورو بابت خدمات دانشجویی هستند.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151