University of Ulm

University of Ulm

دانشگاه ULM یک دانشگاه دولتی واقع در ایالت  بادن-وورتمبرگ آلمان است که در سال 1967 تاسیس شد. تمرکز این دانشگاه بیشتر در زمینه  علوم طبیعی، پزشکی، علوم مهندسی ، ریاضیات، اقتصاد و علوم رایانه میباشد. با داشتن حدود 10,747 دانشجو, این دانشگاه به عنوان جوان ترین دانشگاه دولتی کشور آلمان شناخته میشود. محوطه اصلی دانشگاه در شمال شهر بر روی تپه Oberer Eselsberg واقع شده است، در حالی که بیمارستان دانشگاه دارای پردیس هایی در سراسر شهر میباشد. در میان دانشگاه های جوان زیر 50 سال, دانشگاه ULM در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد همچنین برترین دانشگاه جوان کشور آلمان نیز به حساب میاید.

تحقیق و آموزش :

دانشگاه ULM, قدمی بزرگ در تلفیق قدرت تحقیقات صنعتی و علمی برداشته است که نتیجه آن در پارک علمی واقع در محوطه دانشگاه قابل مشاهده است. در واقع محوطه دانشگاه ULM در یک تپه در حومه شهر ULM میزبان انواع مراکز تحقیق و توسعه عمومی و صنعتی و همچنین سه بیمارستان بزرگ است که به طور مشترک به عنوان پارک علم شناخته می شوند. در این دانشگاه، علاوه بر موسسات دانشگاهی که در زمینه تحقیقات کاربردی فعالیت می کنند، مراکز تحقیقاتی شرکت هایی مانند دایملر، BMW، زیمنس و در گذشته نیز نوکیا، AEG ساخته شده اند. در میان سایر پروژه های بزرگ تحقیقاتی، دانشگاه دارای چهار مرکز همکاری تحقیقاتی نیز در سراسر آلمان و همچنین یک بیمارستان میباشد. در سال 1998، دانشگاه ULM یک برنامه کارشناسی ارشد بین المللی را به زبان انگلیسی در زمینه فناوری ارتباطات, معرفی کرد که اولین بار در نوع خود در آلمان بود. از آن به بعد، این برنامه برای تمامی دانشجویان از کشورهای مختلف در سراسر جهان برگزار شد. در سال 2003 دانشگاه ULM در تاسیس یک دانشگاه خصوصی در مصر، در شهر قاهره شرکت داشت.

دانشکده ها :

این دانشگاه از چهار بخش تشکیل شده است که در دانشگاه های آلمانی به طور مداوم به دانشکده ها و موسسات جداگانه نامیده می شود. چهار دانشکده این دانشگاه شامل: دانشکده پزشکی، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، دانشکده علوم طبیعی و دانشکده علوم ریاضی و اقتصاد میباشد. دانشکده پزشکی همچنین دارای یک بیمارستان مجزا نیز میباشد. دانشکده های دانشگاه ULM به شرح زیر میباشد :

  • دانشکده فنی و مهندسی
    دانشکده ریاضی و اقتصاد
    دانشکده علوم طبیعی
    دانشکده پزشکی

هزینه تحصیل :

هیچ هزینه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان وجود ندارد. تنها مبلغ 165 یورو برای تمامی دانشحویان در مقاطع مختلف تحصیلی بابت خدمات دانشجویی دریافت میباشد. تمام هزینه ها تا 10 فوریه برای ترم تابستان و تا تاریخ 10 آگوست برای نیمه ی زمستان باید پرداخت شود.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151