دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین

Medical University of Vienna (German: Medizinische Universität Wien, short: MUW)

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ میلادی در پایتخت اتریش وین تاسیس گردید که بیش از ششصد سال قدمت دارد.دانشکده پزشکی بعنوان بزرگترین دانشکده دانشگاه وین در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۴ بصورت یک دانشگاه مستقل معرفی گردید و دانشگاه علوم پزشکی وین نام گرفت مستقل شدن دانشکده پزشکی وین از ساختار عمومی دانشگاه وین، بخشی از اصلاحات بزرگ در سیستم دانشگاهی اتریش بود که توسط دولت Schüssel در سال ۲۰۰۳ تصویب گردید. موزه دانشگاه علوم پزشکی در "Josephinum" قرار دارد، طراحی و در سالهای 1783-1785 ساخته شده است ساختار و تنظیم دانشگاه پزشکی وین متکی به آهنگ "سه گانه" استراتژی. تحقیقات، آموزش و مراقبت از بیمار میباشد. دانشگاه علوم پزشکی وین، بزرگترین مؤسسه تحقیقات پزشکی در اتریش و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی در تمام کشورهای آلمانی زبان است که در حال حاضر بیش از 8000 دانشجو دارد

دانشگاه علوم پزشکی وین از سال ۲۰۰۲ در مقطع لیسانس در هر دو رشته ی پزشکی و دندانپزشکی برنامه های آموزشی خود را طراحی کرده و یادگیری آن به شکل یادگیری یکپارچه و مشکل گرا است که آن را برنامه ی آموزشی پزشکی وین (MCW) نامیده اند. این برنامه ی آموزشی شامل ۲۴ دوره ی یکپارچه است به همراه ۱۲ دوره ی پزشکی و همگی بر اساس طرح یادگیری مشکل گرا (POL) می باشند. بعلاوه دانشجویان موظفند راه حل ها و استراتژی هایی را در خصوص تمرینات پزشکی بصورت خودگردان همراه با راهنما ارائه دهند. روش MCW جدید نیز بر روی آموزش مفاهیم اجتماعی و ارتباطی با بیمار برای دانشجوی این رشته و همچنین توسعه ی نگرش تفکر اخلاقی متمرکز است. تحصیلات رشته ی دکترا به دلیل تزهای با کیفیت در این مقطع از سایر مقاطع متمایز است. تمامی تزهای دکترا باید بخشی از پروژه های علمی باشند که طی یک فرآیند بین المللی برسی و تایید می شوند. تحصیلات مقطع دکترا بصورت برنامه های موضوعی میان رشته ای طرح ریزی شده که بصورت پلت فرم های ارتباطی در دانشجویان جوان مقطع دکترا عمل می کنند. همچنین طراحی برنامه های این مقطع همراه با دوره های ویژه در این رشته می باشد. دانشگاه علوم پزشکی وین در رشته های زیر برنامه های خود را ارائه می کند :

Medicine

Dentistry

Medical computer science

 

لازم به یادآوری ست که پزشکان ایرانی بزرگترین جامعه پزشکی غیر اتریشی را تشکیل می دهند که لیست پزشکانی که دارای مطب هستند را می توانید در لینک زیر ببینید:

http://www.irani.at/html/gelbeseiten/aerzte/arzt.php

لیست رشته های دکتری در دانشگاه علوم پزشکی وین

Self Contained Programs

"Self Contained" Programs are closed PhD-Programs which require personal application. Find more information on the application process on the website of the Programs.


Please note that registration for a regular PhD-Study is compulsory.
The doctoral thesis and accompanying courses are strictly fixed within a special program. A separate admission procedure to the respective program must have taken place prior to admission to the study program PhD.

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151