امروزجمعه, ۴ اسفند ۱۳۹۶

کانال تلگرام

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین,دانشگاه BOKU

دانشگاه BOKU

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna که به دانشگاه BOKU معروف میباشد بعنوان "مرکز آموزش و پرورش و تحقیقات منابع تجدید پذیر" در وین در سال میلادی ۱۸۷۲ در وین تاسیس گردید.دانشگاه BOKU در حال حاضر حدود ۱۰،۵۰۰ دانشجوی در حال تحصیل دارد و بعنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای اتریش و اروپا مشغول به فعالیت میباشد. پردیس اصلی دانشگاه BOKU در سال ۱۸۹۶ در وین در مناطق 18 و 19بنا گردید. دپارتمان های اصلی دانشگاه BOKU کشاورزی ، علوم خاک، باغبانی و دامداری هنوز در پردیس مرکزی دانشگاه قراردارند. یکی دیگر از پردیس های دانشگاه، در نزدیکی ایستگاه مترو Heiligenstadt واقع شده که در رشته های بیوتکنولوژی، شیمی، علوم گیاهی، مدیریت منابع آب، علوم غذایی و بخش های دیگر فعالیت دارد. پروژه ساختمان جدید این دانشگاه با راه اندازی دپارتمان شیمی و مواد غذایی ، علوم آزمایشگاه، امکانات جدید و سالن های سخنرانی مختلف در سال ۲۰۰۹ به پایان رسید. در این راستا یک مرکز تحقیقاتی در Tulln، شمال شهر وین ، با امکانات و آزمایشگاه های علوم بیوتکنولوژی و کشاورزی نیز راه اندازی شده است.

دانشگاه BOKU تقابل میان انسان ، جامعه و محیط پایه ی اصلی تدریس تحقیق و خدمات را در فراهم می آورد. فعالیتهای دانشگاه BOKU بر روی کشف و ترویج استفاده و حمایت پایدار از منابع طبیعی متمرکز شده اند ..

برای تحقیقات و تدریس در دانشگاه BOKU این موارد از اهمیت ویژه ای برخوردارند: منابع طبیعی، محیط و کیفیت زندگی، غذا، تغذیه و سلامت.

این مشخصات نسان دهنده صلاحیت و کیفیت بالای دانشگاه BOKU میباشد: با توجه به تغییرات محیطی در سطح جهانی, تقابل با محیط طبیعی نیازمند آگاهی برای حفاظت از آن و همچنین پیش بینی و جلوگیری از خطرات در آن است. این زمینه های صلاحیتی مرتبط به هم موجب می شود که BOKU مفاهیم و همچنین روندها را توسعه دهد, آنها را ارزیابی کند، روش های مختلف را پیش بینی ، بر آنها نظارت داشته باشد تا به یک مدیریت پایدار در منابع طبیعی دست یابد و از خطرات طبیعی جلوگیری کند.

برنامه های تحصیلی دانشگاه BOKU :

علوم کشت / مهندسی محیط

علوم غذایی و بیوتکنولوژی / جنگلداری

معماری و طراحی چشم انداز ها

مدیریت محیط و منابع

تکنولوژی چوب و فیبر

برنامه های تحصیلی آلمانی در دوره ی ارشد:

اقتصاد غذایی و کشاورزی / کشت-بیولوژی

علوم حیوانی / علوم گیاهی

بیوتکنولوژی / مهندسی محیط

علوم غذایی و تکنولوژی غذایی / جنگلبانی

مدیریت زمین و مهندسی عمران/ معماری و طراحی چشم انداز

مدیریت محیط و منابع

NAWARO – استفاده از منابع تجدید پذیر

دانشکده های دانشگاه BOKU

گروه علوم مواد و مهندسی فرآیند

گروه بیوتکنولوژی

گروه محیط زیست

گروه شیمی

گروه برای یکپارچه زیست شناسی و تنوع زیستی تحقیقات

گروه علوم و صنایع غذایی غذایی

علوم گروه چشم انداز، فضایی و زیرساخت

گروه علوم اجتماعی و اقتصادی

گروه سیستم های کشاورزی پایدار

گروه مهندسی عمران و خطرات طبیعی

گروه جنگل و علوم خاک

گروه علوم گیاهی کاربردی و بیوتکنولوژی گیاهی

بین دانشگاه گروه برای Agrobiotechnology، IFA-Tulln

گروه ژنتیک کاربردی و زیست شناسی سلولی

 

(میانگین 5 امتیاز از 1 رای)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0