تخصص پزشکی در آلمان facharztausbildung

تخصص پزشکی در آلمان

دوره تخصص پزشکی در آلمان یک دوره آکادمیک میباشد و دوره ای است که در کلینیکها زیر نظر متخصص انجام می پذیرد کار کردن در دوره تخصص اجباری بوده و باید متقاضی اجازه کار از اداره کار آلمان دریافت نمایید که این کار توسط گروه آتیه آفرینان صورت میپذیرد

شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در المان

تمامی مراحال اخذ پذیرش و تخصص توسط گروه اتیه آفرینان صورت میپذیرد و مطلب زیر جهت آشنایی بیستر متقاضیان با روند کاری میباشد.

کلیه علاقمندان باید در ابتدا(بند الف) با یک متخصص ذی صلاح در یک کلینیک ارتباط برقرار کنند. سپس (بند ب) می توانند برای اخذ اجازه کاراقدام نمایند.

الف)

انتخان کلینیک و متخصص ذی صلاح جهت گدراندن دوره برای این قسمت آشنایی با متخصصین و کلینیکها در هر ایالت مورد نیاز میباشد که موسسه آتیه آفرینان با داشتن رابطهایی در هریک از ایالات و ارتباط مستقیم با متخصصین این برای متقاضیان اقدام مینماید.

.

ب)

صدور اجازه کار برای پزشکانی که شهروند اتحادیه اروپا نمی باشند ، تابع قوانین ویژه ای ست، چراکه ایشان فاقد اقامت کاری بوده واجازه انتخاب شغل ندارند. صدور اجازه کار برای این گونه متقاضیان در وهله اول منوط به وضعیت بورس تحصیلی آن ها می باشد .

بدین ترتیب کسب تخصص در رشته پزشکی ملزم به اقدامات ذیل است:

متقاضی پس از دریافت جواب مثبت از طرف متخصص مورد نظر در آلمان، درکشورخود درخواست بورسیه دولتی کرده ویا از یکی از انستیتوهای عمومی درآلمان تقاضای کمک هزینه تحصیلی می کند.

پس از دریافت بورسیه می توان بر اساس ماده دهم قانون پزشکان درخواست اجازه کار موقت نمود. برای تکمیل این فرم ها که فقط به زبان آلمانی موجود است،از ارگانهای مربوطه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که بدون دریافت بورسیه و صلاحیت تخصصی لازم، دریافت اجازه کار موقت ممکن نیست.

دریافت اجازه کار 6 ماهه جهت ادامه یا کسب تخصص بدون گرفتن بورسیه تنها زمانی امکان پذیر است، که این دوره:

• از لحاظ سیاسی حائز منافع توسعه ای باشد

• در راستای منافع دانشگاهی کشور پزشک متقاضی باشد

• در چارچوب یک قرارداد همکاری مابین دو مدرسه عالی باشد

پس از دریافت تأییدیه از استاد راهنما، دریافت اجازه کار بر اساس ماده دهم و تأیید بورسیه، متقاضی می تواند برای دریافت ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند

بورسیه های تحصیلی تخصص پزشکی در آلمان

شرایط اخذ بورس تحصیلی در تخصص پزشکی

• گذراندن دوره حداقل 7 ساله در رشته پزشکی و دریافت مدرک دانشگاهی ، همچنین داشتن اجازه طبابت در کشور مبدأ ( برای کشورهای در حال توسعه داشتن 3 سال سابقه شغلی الزامی است).

• شروع یک دوره پزشکی تخصصی درکشور مبدأ، که به پایان رساندن آن نیز ممکن باشد.

• تحصیل یا فعالیت شغلی درکلینیک یکی از دانشگاه های کشور مبدأ به هنگام ارسال درخواست.

• اهداف برنامه ریزی شده جهت فعالیت در دانشگاه کشور مبدأ پس از پایان دوره تخصص در آلمان.

• تأییدیه جهت سرپرستی و فعالیت شغلی در یک کلینیک دانشگاهی در آلمان.

پزشکان خارجی برای فعالیت در کلینیک های آلمان باید اجازه نامه ای که برای دانشجویان بورسیه ای خود با عنوان "اجازه طبابت موقت" تهیه می نماید، داشته باشند . درخواست آن ممکن است چند هفته یا چند ماه به طول انجامد.

توجه

آن دسته از پزشکان عمومی که تمایل دارند دوره Phd را در آلمان بگذرانند با داشتن موافقت نامه از یک استاد راهنما در آلمان می توانند درخواست بورس تحصیلی بدهند. هم چنین اقامت به مدت یک سال به منظورتهیه منابع به منظور انجام دوره دکترا در ایران و یا برای انتشار مقاله یا کتاب نیز قابل درخولست است.

قابل توجه دانشجویان دوره تخصص پزشکی

برای موارد زیر درخواست بورس تحصیلی حد اکثر برای مدت یک سال امکان دارد:

• گذراندن بخشی ازدوره تخصص در یکی از کلینیک های آلمان

• انجام پروژه های تحقیقاتی

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151